Svájci háború a lagosi reptéren

A Die Welt részletesen foglalkozik azzal, hogy a berlini liberálisok is szeretik az állami állásokat. A Tages-Anzeiger arról tudósít, hogy háborús állapotok uralkodnak az afrikai menekültek kitoloncolásakor.  

2010. 03. 26. 8:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Die Welt (Welt.de)

A konzervatív német napilap Az FDP elbúcsúzik ideáljaitól című cikkében foglalkozik a liberálisok térfoglalásával a közszférában. A berlini tartományi szervezet már 20 éve nincs benn a főváros vezetésében, viszont az állandó párton belüli hatalmi harcok egyik forrása. Mégis ebből a körből kerültek kinevezésre emberek magas parlamenti és kormányzati posztokra. Csütörtökön megválasztotta a Bundestag Hellmut Königshaus képviselőt a haderő ombudsmanjává, Markus Löning pedig a berlini kormány emberi jogi megbízottja lesz. Az egyik lap legutóbb kissé cinikusan már „bizánci” viszonyokat emlegetett a pozícióosztogatások kapcsán. Az FDP közben 11 évig ellenzékben azt a látszatot keltette, vele minden más lesz. Számtalan kongresszusi határozatban, kampányprogramban szerepelt a sovány állam, a fölösleges miniszteri és államtitkári posztok megszüntetése.

Tages-Anzeiger (Tagesanzeiger.ch)

A baloldali-liberális zürichi napilap Ez háború címmel ismerteti egy kitoloncolást végző rendőr nyilatkozatát, miután egy illegális bevándorló életét vesztette, miközben a hazaszállításra várt. 2009. november 18-án válságosra fordul egy lagoszi toloncjárat helyzete. A fedélzeten 27 kiutasított és 63 svájci rendőr volt. A kitoloncoltak indulás előtt elkezdtek hangoskodni a repülőgépen és meg akarták verni a rendőröket. Az utazás tíz órán át tartott. Egy afrikaira legalább két különlegesen kiképzett rendőr jutott a fedélzeten, fegyvertelenül, mert egy fegyver rossz kezekbe is kerülhet. Amikor a gép 19-én leszállt Lagosban, minden rosszul sikerült. Az ajtókat kinyitották, de közel-távol egyetlen nigériai rendőr sem volt látható. A nigériaiak szétverték a repülőt, és fosztogatni kezdtek, elvették a rendőrök pénztárcáját és mobiljait, majd pózolva gúnyolták a legyőzött svájci rendőröket. Ezután magukhoz vették a csomagok egy részét, és szétszéledtek a repülőtéren. A rendőr máig nem tudja feledni élményeit, szerinte „ez háborús helyzet volt, a túlélésről szólt az egész”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.