Handelsblatt
A gazdasági napilap Az FDP elveszíti a támogatást a vezetők körében című cikkében tudósít a liberálisok példátlan népszerűtlenségének okairól. Röviddel a szabad demokraták kongresszusa előtt Guido Westerwelle népszerűsége újabb mélypontra jutott. A gazdasági vezetők többsége a Handelsblatt Business Monitor elemzése szerint megvonta a liberálisok vezetőjétől a bizalmát. A szövetségi köztársaság történetében még sohasem fordult elő, hogy egy párt a választási győzelmét követen ilyen gyorsan elszigetelődjön törzsválasztóitól, mint ahogyan az az FDP-vel történt. A Handelsblatt Business Monitor elemzése szerint a gazdasági vezetők alig hat százaléka szavazna ma a liberálisokra.
Röviddel az FDP hétvégi, kölni szövetségi kongresszusa előtt a gazdasági vezetők körében végzett közvélemény-kutatás adatai szinte bizalmatlansági indítványnak tűnnek a pártelnökkel és az alkancellárral szemben. A megkérdezett gazdasági vezetők növekvő államadósságtól tartanak, magasabb inflációtól, növekvő kamatoktól és ezzel együtt rosszabb befektetési feltételektől. A liberálisok kormányzati stílusa is komoly károkat okoz a pártnak. A pártot dicsérték a választások előtt, mert csökkenteni tervezte az államtitkárok számát és szerette volna felszámolni a nemzetközi fejlesztési minisztériumot. De kormánypártként szinte obszcén módon osztogatta az állami pozíciókat – fogalmazott Heinrich Weiss, a berendezésgyártó SMS Group vezetője.
Der Tagesspiegel
A napilapban A Zöldek „új férfiasságot” követelnek című cikkében ismerteti a baloldali párt legfrissebb tervét. Egy úgyenvezett „Zöld férfi manifesztumban” a szerzők azon háborognak, hogy a társadalmat egyre inkább elárasztja a „mélyen ülő nemi polarizáció szelleme”, mely a nőket a nőiességre, a férfiakat a férfiasságra korlátozza, „ennek végre véget kell vetni” – követeli a húsz aláíró. Az aláírók közé tartozik Malte Spitz, a Zöldek országos elnökségének tagja és számos tartományi elnök.
A tanulmányukban azt követelik a többiektől a magukat „férfi feministaként” meghatározó politikusok, hogy több férfi jelentkezzen klasszikus női hivatásokba, többen dolgozzanak nevelőként, szociális munkásként. Azt szeretnék, ha a férfiak nagyobb részt vállalnának a családi életből és aktívabb szociális tevékenységet folytatnának, s a két szülő egyenlően osztaná fel a gyermekgondozási időt.
Nem indulnak Magyar Péterék a januári időközi választáson, pontosan tudják, óriási fölénnyel a Fidesz vezet