Svájcba menekülnek a milliomosok  

A Tages-Anzeiger beszámol róla, mind több dúsgazdag személy szerez svájci lakcímet, hogy kikerülje az otthoni adóeljárást. A Focus arról tudósít: egy szakszervezeti vezető szerint a német liberálisok a legjobb úton haladnak afelé, hogy kövessék egykori osztrák testvérpártjukat.

2010. 04. 06. 7:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tages-Anzeiger

A baloldali zürichi napilap A gazdagok Svájcba menekülnek – a pénzük után című cikkében foglalkozik az adóbehajtás elől az alpesi országba költöző közismert személyekkel. Az adóhivatal kemény fellépése részben öngólnak is bizonyulhat: jelenleg szokatlanul sok német és francia állampolgár költözik Schwyz, Genf vagy Wallis kantonokba. Jelenleg havonta hatvan vagyonos francia csomagolja össze bőröndjét és költözik át az alpesi köztársaságba, hogy elkerülje a magasnak tartott adókat. Két francia gazdasági magazin is részletesen foglalkozik legfrissebb számában a Svájcba irányuló adómenekültek botrányával. Az Entreprendre a címoldalán azt írja, „Show-sztárok, vállalkozók, sportolók: az adómenekülés botránya”, s a lap ezt a tényt a svájci kereszttel és az ország térképével illusztrálja. A banktitok elleni támadások komoly reklámot jelentenek a svájci lakóhely mellett. Ez a meglepő hatás érzékelhető a németek körében is. „Meg tudom erősíteni ezt a trendet” – nyilatkozta Georg Hess (CVP), Schwyz kanton kormányának feje és pénzügyi vezetője. „Beszélgettem olyan németekkel, akik azon gondolkodnak, hogy ideköltöznek. Néhány igazán gazdag személy már megérkezett” – fogalmazott a kereszténydemokrata politikus.

Focus

Michael Sommer, a Német Szakszervezeti Szövetség (DGB) vezetője kijelentette, hogy Guido Westerwelle FDP-je szociálisan megosztó, a társadalmi együttélést veszélyeztető tendenciákat fejleszt ki. „A veszélyt, hogy az FDP populista irányba fordul, igen súlyosnak tartom” – nyilatkozta Sommer. A május 9-i észak-rajna–vesztfáliai tartományi választásokat a DGB vezetője iránymutatónak nevezte az ország jövője szempontjából. „Amit én semmiképp sem kívánok, az a CDU–FDP-koalíció megerősítése” – nyilatkozta. Sommer azt követelte, hogy a régóta munkanélküliek segélyét emeljék fel „emberhez méltó” szintre, 420 euróra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.