Körmére néznek a Pokol Angyalainak

A Frankfurter Allgemeine Zeitung beszámol a pénteki belügyminiszteri konferencián történtekről. A Neue Zürcher Zeitung arról az elemzésről tudósít, mely azt vizsgálta milyen hatással vannak a menekültek hazaköltözésére az elmúlt évek törvényszigorításai.

2010. 05. 29. 10:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Neue Zürcher Zeitung (nzz.ch)

A konzervatív zürichi napilapban Christoph Wehrli Számos menedékjogot kérelmező marad a kiutazási nyomás ellenére című cikkében tudósít a svájci idegenrendészet egyik dilemmájáról. 2004 óta minden elutasított menedékjogot kérelmező és 2008 óta minden hazautazásra kötelezett már nem szociális segélyt, hanem csak egy minimális, szükséghelyzeti alaptámogatást kap. A Vatter AG irodája tanulmányt készített a szövetségi állam és a kantonok számára, először világítja meg azon kiutasítottak helyzetét, akik viszonylag hosszú ideig éltek ilyen minimális támogatásból. A szövetségi bevándorlási hivatal szerint ugyan alapvetően bevált a szabályozás, csak az elutasított menedékkérők 15 százaléka kap egy évvel később még szükséghelyzeti támogatást. Idősebb személyek, nők, párok és családok gyakrabban veszik igénybe ezt a támogatási formát, tehát gyakrabban maradnak Svájcban, vagy mert kevésbé tudnak más módon fennmaradni, mint mondjuk a férfiak.

Bizonyos óvatossággal utalnak a szerzők arra, hogy a kanton hatóságainak beállítottsága és gyakorlata befolyásolja a szükséghelyzeti segélyezettek számát. A kantonoknak van némi mozgástere a segély kialakításában, a rendőrségi ellenőrzés alaposságában. Amennyiben az adott hivatalok nagylelkűen értelmezik jogszabályokat, az inkább a kiutasított személyeket további maradásra ösztönzi.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)

A konzervatív német napilapban Majid Sattar Súlyosabb büntetések a rendőrök elleni erőszakot elkövetőknek című cikkében ismerteti a belügyminiszteri konferencia ajánlásait. A szövetségi, valamint a tartományi belügyminisztereknek sikerült megállapodniuk abban, hogy a jövőben akár három évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható, aki ellenáll a hatósági intézkedésnek. Thomas de Maizière (CDU) szövetségi belügyminiszter egyetértet a büntetés mértékének felemelésével. Ugyanakkor az igazságügyminisztérium javaslata szerinte nem megy elég messze, mert az nem terjed ki minden rendőri intézkedésre.

De Maizière kijelentette, a belügyminiszterek egyetértenek abban, hogy a tűzoltókat és mentők személyzetét ugyanaz a védelem illesse meg, mint a rendőröket. A belügyminiszterek egyetértettek abban, hogy a bűnözéssel foglalkozó rockerbandákat, mint a Hells Angels-t, alaposabban megfigyelik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.