A németek nem hisznek a kapitalizmusban

A Die Welt tudósít egy közvélemény-kutatásról: a németek többsége szerint megbukott a kapitalizmus. A Die Presse beszámol arról, hogy a költségvetés megkésett benyújtása miatt bizalmatlansági indítványt nyújtanak be az ellenzéki pártok az osztrák pénzügyminiszter ellen.

2010. 08. 19. 11:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Die Presse (Diepresse.com)

A konzervatív osztrák napilap Költségvetés: az ellenzék megegyezett egy rendkívüli ülésről című cikkében tudósít a bécsi parlamenti kötélhúzásról. Az ellenzék szerdán megállapodott abban, hogy a jövő hétre rendkívüli parlamenti ülést hívnak össze a költségvetés ügyében. Az FPÖ, a BZÖ és a Zöldek megállapodtak továbbá, hogy bizalmatlansági indítványt nyújtanak be Josef Pröll ellen a költségvetés elhalasztott beterjesztése miatt. A szabadságpárt az egyetlen alakulat, mely a rendkívüli ülésen bizalmatlansági indítványt nyújtana be Werner Faymann szocialista kancellár ellen is. Sem a Szövetség Ausztria Jövőjéért, sem a Zöldek nem látják e lépést szükségszerűnek. Azt nyitva hagyták az ellenzéki pártok, hogy a mostani rendkívüli ülésen kívül akarnak-e még újabbakat tartani ebben az ügyben.

Die Welt (Welt.de)

A konzervatív német napilap A németek nem bíznak a kapitalizmusban című cikkében tudósít a gazdasági rendszer mind határozottabb megkérdőjelezéséről. Alig öt napja közölt olyan számokat a szövetségi statisztikai hivatal, amelyek a német gazdaság egyértelmű élénkülését mutatták. Nőtt az export, emelkedtek a befektetések, az előző negyedévhez viszonyítva a GDP 2,2 százalékkal lett nagyobb. A német polgárok viszont az egész rendszert megkérdőjelezik. Az Emnid közvélemény-kutató intézet vizsgálata legalábbis erre jutott. A németek a gazdasági válság következtében kritikusabban figyelnek a növekedésre, csak harmaduk hisz a piac önszabályozó erőiben. A fiatalok körében a szkeptikusok aránya még nagyobb. A távolságtartással párhuzamosan egyre kevesebbet várnak a gazdasági növekedéstől. Még a beinduló konjunktúra esetén is csak egyharmaduk számít életviszonyai javulására. A közvélemény-kutatás szerint ma nem az anyagi szempontok, inkább a szociális igazságosság és a környezet befolyásolja a gazdasági rendszerhez való viszonyukat. A válaszadók 88 százaléka szerint a jelenlegi gazdasági rendszer nem figyel sem a környezet védelmére, sem a forrásokkal történő gondos bánásmódra vagy a társadalom szociális kiegyensúlyozottságára.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.