Befejeződik a privatizáció?

A Der Tagesspiegel arról tudósít, hogy a berlini SPD szeretné visszavásárolni az általa korábban magánosított önkormányzati cégeket. A Süddeutsche Zeitungban a rendőrszakszervezet vezetője bírálja a berlini kormány hiányos belbiztonsági politikáját.

2010. 08. 08. 9:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Der Tagesspiegel

A fővárosi Szociáldemokrata Párt (SPD) vissza kívánja vásárolni a helyi vízmű magánrészesedését, ezen felül vissza akarja szerezni az elektromos és távhőszolgáltató hálózatot és a berlini gázműveknek (Gasag) eladásra szánt részeit egy önkormányzati vállalati cégszövetségbe kívánják bevinni. Országos szinten fontos kérdéssé vált azoknak a közszolgálati cégeknek az ismételt önkormányzati tulajdonba vétele, melyeket korábban privatizáltak. A tendenciát a Berlinben kormányzó Baloldali Párt és a szociáldemokraták lelkesen felkarolták, mivel a koalíció így kívánja visszanyerni befolyását az árak alakítására. Az SPD elképzelései nagyrészt illeszkednek a Baloldali Párt 2010 áprilisi kongresszusi határozathoz. Kérdéses ugyanakkor, hogy mindezek a tervek még ebben, a 2011 szeptemberéig tartó önkormányzati ciklusban megvalósíthatóak-e.

Süddeutsche Zeitung

A müncheni napilapban Joachim Kappner „Nem létezik belbiztonsági politika” címmel készített interjút Konrad Freiberggel, a rendőrszakszervezet vezetőjével. Freiberg tipikusnak nevezte a berlini kormány biztonsági őrizetben tartással kapcsolatos vitáját, amelyet előbb az egész kormány támogatott, majd néhány nappal később a CDU mégis ellenzi az egészet. Freiberg szerint megoldatlan a rendőrök elleni támadások szigorúbb büntetése, bár az összes párt felismerte a problémát, mégsem történik semmi. Freiberg különösen aggódik a szervezett bűnözés terjedése miatt. Szerinte a maffiacsoportok már régen bedolgozták magukat az ország törvényes gazdasági életébe, s profitálnak a hatalmas tőkeáramlásokból. Az orosz, vagy az olasz csoportok megfigyelése azonban hihetetlenül költséges, a rendőrség egyszerűen nem bírja személyzettel – tette hozzá. A szakszervezeti vezető elmondta: 2000 óta már közel 10 ezer fős elbocsátás történt. Attól tart, hogy a szövetségi állam és a tartományok legfrissebb takarékossági intézkedései további személyzeti áldozatokat fognak követelni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.