„Egyetlen munkaadó sem tűrne ilyen viselkedést”

A Neue Zürcher Zeitung szól a posta reformterveiről, miszerint elképzelhető, hogy csak délután kapja meg a magánember a küldeményeit. A Der Spiegel beszámol arról, hogy egy volt SPD-s miniszter nem jár be a Bundestagba, helyette jól fizető előadásokat tart.

2010. 08. 18. 10:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Neue Zürcher Zeitung

2011 tavaszától a svájci posta a levelek kézbesítésében több újítást is tervez, jelenleg ezeket tsztelik. Egyes kelet-svájci kísérleti övezetekben és Lausanne egyes kerületeiben megváltoztatják a kézbesítők útvonalát. Azok a vállalkozások, melyeknek még ugyanazon nap kell elintézniük levelezésüket, kapják majd meg először a leveleiket. Ennek az új rendszernek a magánszemélyek lesznek a vesztesei, az ő lakásaikat ugyanis a levélkihordók csak a déli óráktól keresik fel. Ez azt jelenti, hogy a kísérleti övezetekben élők csak délután 2 körül találják meg a levélszekrényben a postájukat. Ilyen későn azonban csak csúcsidőben és a posta tíz százalékát fogják kivinni – nyilatkozta Oliver Flüeler, a posta szóvivője. Arról, hogy az eljárást bevezetik-e, 2011 tavaszán fognak dönteni, addig meg kell mutatkoznia, hogy a számos újításból melyik bizonyította jogosultságát.

Der Spiegel

Peer Steinbrück egykori pénzügyminiszter jól keres, de felmerül a kérdés, mennyire fontos neki a parlamenti képviselősége. Az abgeordnetenwatch.de internetes portál, mely a képviselők szavazási viselkedésére, életrajzukra és mellékjövedelmeire figyel, összevetette Steinbrück mellékkereseteit parlamenti jelenlétével. Az SPD-s politikus a 2009. szeptemberi választások óta összesen 29 előadást tartott, nagybankoknál, tanácsadócégeknél és alapítványoknál. 28 fellépéséért Steinbrück alkalmanként 7000 eurót, egy alkalommal legalább 3500 eurót kapott. Bevételei legalább 199 500 euróra rúgtak, amihez hozzáadódik még a havi 8000 eurónyi képviselői tiszteletdíja. 2009 óta 19-ből 12 „fontos” szavazásról hiányzott, például az afganisztáni bevetés meghosszabbításánál, vagy a növekedésgyorsítási törvénynél is távolmaradásával tüntetett, emellett a honlapja szerint egyetlen egyszer sem szólalt fel. Steinbrück bírálói azt kérdezik, hogy a volt miniszter tevékenységének a középpontjában tényleg a parlamenti munkája áll-e, amint azt a Bundestag-képviselőkről szóló törvényben áll. Gregor Hackmack, az abgeordnetenwatch.de egyik alapítója élesen bírálja a volt pénzügyminisztert. „Egyetlen munkaadó sem tűrne ilyen viselkedést, nekünk polgároknak szintén nem kell így tennünk.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.