Játékos beszédtanító mesekönyvet állított össze Illés Györgyi, a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) beszédtanára, aki kiváló pszichológiai érzékkel és meseírói fantáziával megáldott fejlesztő pedagógus. Nemcsak azzal van tisztában, hogy a gyerekeket monoton házi feladatok helyett változatos, kreatív játékokkal és mesékkel lehet a leginkább motiválni, de azt is tudja, hogyan.
A Beszéd utca 3. egy társasház, ahol olyan furcsa és szeretetre méltó emberek laknak, mint például Cirkuszszájú Dániel vagy Csupa Fülöp hang- és emlékgyűjtő kisiparos, vagy éppen Misi, a szétguruló bohóc. Ahogy sorra bekopogtatunk az ajtókon, újabb és újabb mesék fogadnak bennünket, amelyek távolról sem a feladatoknak alárendelt segédszövegek, hanem olyan önmagukban is megálló történetek, amelyeknek egyedi, néha groteszkbe hajló világa a magyar meseírói hagyomány legnemesebb vonulatába illeszkedik.
A könyvet gondozó, rendre színvonalas gyermekkiadványokkal jelentkező Naphegy Kiadó azt ajánlja, először olvassuk mesekönyvként, nézegessük a gyerekekkel együtt Nagy Áron vicces, kedves illusztrációit, és ha a gyerekek már jól ismerik és megszerették a szereplőket és a történeteket, akkor térjünk át a fejezetekhez tartozó játékos feladatokra.
A kötet bemutatója október 2-án, szombaton 16 órakor lesz a Színház- és Filmművészeti Egyetem Ódry Színpadán. A könyvből Molnár Piroska színművész olvas fel, Illés Györgyi pedig az SZFE másodéves színészhallgatóinak segítségével és a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola harmadikosaival mutatja be az érdeklődőknek a játékos, kreatív gyakorlatokat. A bemutató után beszélgetésre is mód nyílik a szerzővel és a közreműködőkkel. A Beszédcentrum által szervezett eseményre a belépés ingyenes.
Orbán Viktor ismét felmosta a padlót a baloldallal