A vitában Neelie Kroes európai médiaügyi biztos a magyar médiaszabályozással kapcsolatos szocialista vádakat és aggodalmakat megcáfolva kijelentette: jelenleg egyik tagállamban sem tud olyan eseményről, amely a biztosi kollégiumot mint az uniós szerződések őrét a sajtó- és szólásszabadság megsértése vagy veszélyeztetése kapcsán beavatkozásra kényszerítené – olvasható Pelczné szerdai közleményében.
Az Európai Parlament (EP) kulturális és oktatási bizottságban tevékenykedő Pelczné dr. Gáll Ildikó üdvözölte a bizottság szólás- és sajtószabadság témájában kiadott nyilatkozatát, mely az európai sajtó előtt álló legfőbb kihívásként az informátorok védelme mellett az audiovizuális irányelv és a rádióspektrum reformját nevezte meg.
A néppárti politikus hozzászólásában azokra a pozitív változásokra hívta fel a figyelmet, amelyek a magyar médiatörvény újjászületése kapcsán az elmúlt hetekben Magyarországon is több alkalommal előtérbe kerültek.
A fideszes EP-képviselő emlékeztetett továbbá, korábban már mindenki egyetértett abban, hogy az 1996-os magyar médiatörvény elavult, s új szabályozás szükséges. Éppen ezért az új magyar kormány, vállalva azt, amit a korábbi szocialista kormányok nem tettek meg, beterjesztette a médiacsomag-tervezetet a Magyar Országgyűlés elé, amely végre világos szerkezetet és tiszta pénzügyi alapokat teremt a médiaszabályozás területén.
Pelczné ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a törvényről felelőtlenség múlt időben beszélni, hiszen a parlamenti vitára csak a következő héten kerül törvénytervezet. A néppárti politikus emlékeztetett, a törvény célja, hogy megakadályozza az állam pazarló működését, valamint a közpénzek ésszerűtlen és törvénytelen költését. Az új törvénytervezet a közmédiumok rendszerét átláthatóvá, pénzügyileg és szakmailag ellenőrizhetővé teszi, míg a pártdelegáltak számát a korábbi szám egyötödére csökkenti – idézi a közlemény a képviselő szavait.
(OS)

Illik vagy nem illik? Tesztelje tudását kvízünkkel!