Tarlós: Van programunk, változtatni akarunk + Videó

Budapest nem létezik Magyarország nélkül, és Magyarország sem létezik Budapest nélkül – hangsúlyozta a polgári erők pénteki kampánynyitóján tartott beszédében Tarlós István főpolgármester-jelölt. Kijelentette: rendre és olyan vezetésre van szükség, amely vállalja a politikai felelősséget. • Kósa: Az MSZP-nek könnyű + Videó

2010. 09. 10. 14:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a hírTV felvételét!


A város fontosságára utalva megjegyezte: 525 négyzetkilométeren terül el, lakossága pedig bő 1,7 millió, igaz, volt ez már több is, jelenleg óránként 3 fővel csökken a lélekszáma. Budapest az unió hatodik-nyolcadik legnépesebb városa, vannak világörökségi városrészeink, épületeink mindenféle stílusirányzatból, csodálatos adottságai vannak – emlékeztetett a várospolitikus, hozzátéve, nyolcszor akkora, mint a második legnagyobb hazai város.

A főváros égető problémái között sorolta: lakóingatlanjainak 9 százaléka bérlakás (ez az arány Bécsben 90), a zöldterület harmada az uniós átlagnak, minden lakosra jut egy négyzetméter plaza (Brüsszelben összesen van két ilyen épület), és Varsó, valamint Kijev nem testvérvárosunk, miközben Dzsakarta és Sao Paolo igen.

1990 óta ugyanaz a városvezető, és '94 óta ugyanaz az MSZP–SZDSZ-koalíció regnál Budapesten – emlékeztetett Tarlós István. Felvetette ezért: ha programjuk volt, soha senki nem akadályozta meg őket a megvalósításában, ráadásul az elmúlt nyolc évben „hátszelük” volt.

A második polgári kormány első száz napját sok kritika éri a szocialisták részéről, erre válaszolva feltette a kérdést: ki produkálta a horribilis adósságot, ki próbálta a távhődíjemelést Kósa Lajos és Szijjártó Péter nyakába varrni, miközben az áremelkedés egy két évvel ezelőtti döntés következménye?

A főváros működésével kapcsolatban arra emlékeztetett, hogy a városvezetés az utóbbi négy évben egyetlen ellenzéki költségvetési javaslatot sem fogadott el, de még a közgyűlés időpontjáról sem kérdezték meg őket soha. A közterületek siralmas állapotban vannak, az iskolák és az egészségügyi intézmények ellehetetlenültek – mutatott rá Tarlós, majd folytatta: 200 milliárd Budapest közvetlen adósságállománya, és még pontosan nem is tudható, hogy ez mennyivel lesz több, ha a BKV, a négyes metró és egyéb, még nem tudható számlák megérkeznek.

A koalíció felbomlását teljesen virtuálisnak nevezte, „meg kell csak nézni a közgyűlési jegyzőkönyveket” – fogalmazott. Az erőltetett privatizáció során köttetett szerződésekkel kapcsolatban megígérte: azokat felül fogják vizsgálni. Kijelentette: Budapestnek nem választási plakátokon kell a szabadság városának lennie, hanem a valóságban. Megoldandónak nevezte a hajléktalankérdést, az iskolai erőszak problematikáját, az álmodozás helyett szervezést, tervezést követelt, fenntartható tömegközlekedést, új energiastratégiát, pedagógusi életpályamodellt.

Budapestnek nem világvárossá kell válnia, hanem a régió vezető, legversenyképesebb központjává. „Van programunk, változtatni akarunk” – zárta beszédét Tarlós.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.