Csak az ügyvéd gyanús?

2000. 10. 19. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Annak ellenére, hogy Marczingós László ügyvéd 1998 februárjában a Központi Bűnüldözési Igazgatóságon tett bejelentésében részletesen megnevezte egy többmilliárdos feltételezett áfacsalás főszereplőit, a rendőrség csak a fiktív cégek alapításában közreműködő ügyvéd, azaz a bejelentő ellen indított eljárást. Így továbbra sem tudni, hogy a Kiss Ernő vezette KBI miért nem kezdett nyomozást annak idején, tehát még a parlamenti választások előtt Varga Tamás, a Fidesz egyik évekkel korábbi gazdasági tanácsadója ellen.Tegnap a BRFK szóvivője az RTL Klub Híradójában megerősítette, hogy 1998 februárjában a KBI-től kaptak egy dossziét Marczingós László ügyvéd bejelentéséről. Dézsy Mihály szerint ez azonban nem tartalmazta Varga Tamás, a Fidesz egykori gazdasági tanácsadójának nevét. Információink szerint a bejelentésről készült aktát a BRFK-n kettébontották. Egy részét elküldték a Csongrád megyei ügyészségnek, mert az egy fiktív adásvételről szólt. Eszerint a gyanúsítottak papíron többször is faárut szállítottak a Fonyódi Sportcentrum részére, ami után jogtalanul igényeltek vissza mintegy 250 millió forintnyi áfát. A vallomás másik részét a BRFK vezetői megküldték az V. kerületi kapitányságnak, ahonnan az ügy visszakerült a gazdaságvédelmi osztályra és ez alapján a bejelentést tevő ügyvéd, vagyis Marczingós László ellen eljárást indítottak. Úgy tudjuk, hogy az ügyet a rendőrség már le is zárta, és negyvenkét rendbeli okirtahamisítás miatt vádemelési javaslatot tett az ügyészségnek.Marczingós László viszont továbbra is azt állítja, hogy ő nemcsak Varga Tamást, hanem például Lelkes Attilát is megnevezte az áfacsalássorozat központi szereplői közül. Ezt a szerkesztőségünk birtokában lévő dokumentumok is bizonyítják. Az ügyvéd szerint az általa elmondottakról készült jegyzőkönyvet a KBI-n titkosították.A BRFK illetékese azt is közölte, hogy még 1998 tavaszán megkeresték az adóhivatalt is azzal a kérdéssel, hogy a dossziéban említett cégeknél történt-e jogos vagy jogtalan áfavisszaigénylés. Az APEH szóvívője, Burillák Attila azonban kérdésünkre ismételten megerősítette, hogy sem a KBI-tól, sem a BRFK-tól nem kaptak jelzést a milliárdos áfacsalásról. A nyomozást így csak 1998 szeptemberében indította meg az APEH, Lelkes Attila ellen pedig azóta nemzetközi körözést kezdeményezett az adórendőrség.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.