A Luxor-játék sorsolásához látványos tévéshow is kapcsolódik, amely, szintén az egyiptomi hangulatot idézve, versenyezteti a fogadók egy részét. A Szerencsejáték Rt.-nek régi terve, hogy egy külföldön és a játékszalonokban már bevált, új típusú játékot indítson el, amelyet szórakoztató show színesít. Idén megszületett az elhatározás, szeptemberben elkezdődhet az új játék, amely az egyiptomi Luxor városáról kapta a nevét.
A Luxor-játékban érdemes lesz részt venni, hiszen számos újdonságot vonultatnak fel a szervezők. A tévéműsorban például a nyereményre pályázók egy része izgalmas vetélkedőkön teheti próbára a szerencséjét, de ami még fontosabb, a tévéshow-ban egyedülálló módon minden héten addig sorsolnak, amíg el nem jutnak legalább egy telitalálatig. Hétről hétre lesz tehát főnyeremény, így minden héten milliókat vihet haza az a játékos, aki a legszerencsésebb. A játék érdekessége, hogy nemcsak számokat kell eltalálni a résztvevőknek, hanem különböző geometrikus ábrákat is. Ez jóval érdekesebbé teszi a sorsolást, és kibővíti a nyertesek körét. Az izgalmakat fokozza, hogy egy szelvénnyel több nyereményt is el lehet érni. Erre az utolsó szám kihúzásáig megmarad az esély.
A játékosoknak húsz számot választhatnak egy egytől hetvenötig terjedő számhalmazból. Ezekből a számítógépes terminál egy ötször ötös mátrixot alkot. Mielőtt bárki számtani buktatókat keresne a sorsolási rendszer mögött, fontos megjegyezni, hogy az általunk megjelölt húsz szám mellé a lottózókban található terminál öt bónuszmezőt is ad, amelyeket véletlenszerűen helyez el a huszonöt mezőt tartalmazó négyzetrácsunkban. Ezekben a mezőkben a bónuszt – a játék stílusának és elnevezésének megfelelően – az egyiptomiak istenként tisztelt és nagy becsben tartott szent állata, a szkarabeusz rajza jelöli az átvételi igazoláson. A szkarabeusz egyébként a játék logójának és a tévéshow díszleteinek is meghatározó szimbóluma lett.
A játék szabályai – az első olvasatra kissé bonyolultnak tűnő leírás ellenére – rendkívül egyszerűek. Akik jártak már játékszalonban, azonnal megérthetik ezeket, de a régi lottózóknak sem kell sokat morfondírozniuk, ha egy Luxor-szelvény kerül a kezükbe, hiszen ez alig különbözik a már ismert számsorsjátékokétól.
A Luxor-szelvényen a lottóhoz hasonlóan oszlopokban helyezték el a számokat. A segédsorsjegyen öt számtábla szerepel. Mindegyik számtáblán hetvenöt szám található, öt oszlopba rendezve. A játékosnak minden oszlopban négy számot kell bejelölni, az ötödik számot ajándékba kapja a már említett módon a számítógépes termináltól.
A résztvevők választhatják a gépi játékot is, ilyenkor a lottózóban lévő számítógép jelöli ki a számokat, amelyekkel a játékos indulhat a sorsoláson. Az ilyen játékok nagy sikert aratnak a világ minden táján, de a Luxornak van egy magyar specialitása. Más, hasonló rendszerű játékokkal ellentétben ugyanis a Luxorban a saját számaikat is megjátszhatják a fogadók az előre nyomtatott szelvény kitöltésével. Ezután már nincs más dolguk, mint szombat este leülni a televízió elé, az m1-es csatornára kapcsolni, ahol megtekinthetik a Luxor sorsolását.
Mivel a számoszlopok felett a Luxor név betűi helyezkednek el, a kisorsolt számok igen könnyen fellelhetők. A sorsolás közben a géptől kapott átvételi igazoláson kell bejelölni a nyerőszámokat, figyelemmel kísérve, hogy azokból milyen minták rajzolódnak ki a négyzet alakú számmezőnkben. Ha a kihúzott számok a kép, a keret vagy a telitalálat alakzatot adják ki, akkor nyertes szelvényt tartunk a kezünkben. A kép alakzat azt jelenti, hogy a négyzetrácsunk középső mezőiben van találatunk. A keret a négyzet oldalain elhelyezkedő mezők találata, a telitalálat nyereményére az összes számunk kisorsolása esetén számíthatunk.
Mivel a sorsolás az első telitalálatig tart és több esély is van a nyereményre, a játékosok az utolsó pillanatig izgulhatnak a sorsolás alatt. Így persze előfordulhat, hogy a sorsolás már az első perceiben véget ér, de akár el is húzódhat az utolsó szám kihúzásáig. A Szerencsejáték Rt. osztályvezetője, Koppány Gergely tájékoztatása szerint az előzetes próbasorsolások azt mutatják, hogy átlagosan negyvenkét számot kell kihúzni, hogy eljussanak a telitalálatig, de szélsőséges esetben elképzelhető az is, hogy ehhez mind a hetvenöt számot ki kell sorsolni. Ez elkerülhetetlen ahhoz, hogy minden héten telitalálat legyen a játékban. A szervezők azt is nyereménnyel jutalmazzák, ha egy játékos korábban ér el találatokat, mint a többi résztvevő. Ha valaki az országban elsőként éri el a kép- vagy a kerettalálatot, külön nyereményben részesül majd. A harminckét nyerőszám kisorsolásával bezárólag elért telitalálat pedig feljogosítja a nyertest a halmozódó jackpotnyereményre. A jackpot összege természetesen akkor halmozódik, ha az adott héten egy játékos sem viszi el ezt a pénzt. Jackpotnyertes játék hiányában a harminckettes határszám is változik. Egyik hétről a másikra mindig eggyel több szám kisorsolása lesz a határ, egészen addig, amíg fel nem bukkan a nyerőosztályban az első nyertes játék. Ha tehát az első héten nem nyerik meg a jackpotért járó összeget, a következő alkalommal ez már a harmincharmadik szám kihúzásakor bekövetkező telitalálat esetén is elvihető.
Koppány Gergely elmondta, hogy a sorsolás lebonyolításához rendkívül fontos volt egy profi számítógépes szoftver megalkotása. A magyar fejlesztésű csodarendszer segítségével a húzások színhelyén a kisorsolt számokat azonnal betáplálják a komputerbe, amely végigfuttatja azokat az adott héten beérkezett játékok adatbázisán, és rögtön jelzi az első kép-, keret-, illetve telitalálatot. A telitalálat kisorsolása után elindul egy újabb keresés, ezzel találják meg az összes többi nyertest.
Ezek után sokan feltehetik magukban a kérdést: nem lesznek-e túl alacsonyak a nyeremények, ha minden héten fizetni kell a nyertes játékosoknak? A Szerencsejáték Rt. munkatársainak hozzávetőleges számításai szerint nem kell aggódni a csúcsnyeremények miatt. Ha annyian vesznek részt a játékban, amennyit előzetesen várnak, a legkisebb nyeremény, az egyszerű képtalálat csaknem hétszáz forintot fizet majd. De az első kép eltalálása már akár százezer forintot is jelenthet a sikeres játékosnak.
A keret esetében a nyeremények több tízezer forintról indulhatnak, és a telitalálat is szép summát hozhat a konyhára Fortuna kegyeltjeinek. Az előrejelzések szerint minden héten legalább kilenc-tízmillió forintot adnak majd át főnyereményként a Luxor-showban. A gyors telitalálatért járó jackpotért a főnyeremény összegén felül négy-öt millió forint ütheti a szerencsés játékos markát. A becslések szerint a játékosok öt-hat százaléka minden héten számíthat valamilyen nyereményre. Ez a nyerési arány lényegesen jobb az eddigi számsorsjátékokénál.
A fenti nyeremény nagyságokhoz körülbelül hatszázezer szelvényt kell eladni hetente, de a szervezők eddigi értékesítési tapasztalatai szerint ez a mennyiség el is fog kelni. A számtalan nyereményhez képest a játék részvételi díja nem tekinthető magasnak. Egy számtábla megjátszása mindössze százötven forintba kerül, viszont legalább két számtáblát kell játékba küldeni, ahogyan azt már a góltotóban vagy a totóban megszokhatták a játékosok.
Az első televíziós Luxor-sorsolásra szeptember 29-én lesz, ehhez már szeptember 17-én elkezdték értékesíteni a szelvényeket. Ebben a műsorban a sorsolás alatt hetvenöt játékos versenyez egymással az újabb nyereményekért. A tévében szereplő versenyzőket öt csoportra osztják, akik a számoszlopoknak megfelelő székeken ülnek. Minden csoportnak lesz egy-egy képviselője, aki különböző, véletlenre épülő szerencsejátékokat játszik, és ezzel pontokat gyűjt. Az egyik vetélkedőben például öt ajtó mellett kell megállnia a csapatvezetőknek. A piramisok labirintusát utánzó játékban sorsolással döntenek, hogy melyik versenyző juthat át az összes kapun, elérve a „kincset”, a legmagasabb pontszámot jelentő jutalmat. Egy másik megméretésen hold-, illetve napszimbólumokat találhatnak a csapatok vezetői a sorsjegyek kaparófelületéhez hasonló fólia alatt. A napot találók újabb pontot szerezhetnek a saját csoportjuknak.
Az új tévéshow tetőpontja az úgynevezett tippelős játék lesz. Ebben a legtöbb pontot gyűjtő csoport tippelhet a telitalálat közeli húzásoknál, hogy a következő sorsolásnál eléri-e valaki az összes találatot. A csoport tagjai egyenként voksolnak, de ha rosszul döntenek, kiesnek a játékból. A vetélkedő főnye-reménye egyelőre maradjon meglepetés, amelyet az első jó fogadás után nyerhetnek meg a játékban maradt csoporttagok. Természetesen előfordulhat az is, hogy csak egy versenyző marad a tippelők között a játék végéig, de az is elképzelhető, hogy az egész csoportnak osztják ki a nyereményt, mert már az első játékos megjósolja a telitalálatot.
A különböző, szerencsét próbáló versenyek mellett színvonalas szórakoztató műsorral is szolgálnak az adás szerkesztői, a show állandó szereplője lesz egy tánckar és a Friderikusz-show-ból már ismert, kiváló Tea zenekar is.
Eleinte a Lottóshow-ban való részvételre pályázók vehetnek részt. A jelentkezők közül először a Lottóshow, majd a Luxor-show résztvevőit sorsolják ki. A későbbiekben természetesen a Luxor-szelvények kitöltői kapnak lehetőséget a Luxor-show-ban való szereplésre.
A Szerencsejáték Rt. reményei szerint a műsor révén az egész ország egy nagy játékszalon lehet. Játékosok százezrei ülnek le a televízió elé szombat esténként, hogy végigdrukkolják a sorsolást. Ezt az úgynevezett fókuszcsoportos vizsgálaton szerzett tapasztalatok is igazolják. A vizsgálatban részt vevő csoportnak volt olyan tagja, aki kezdetben teljesen ellenséges volt a játékkal szemben, de a szabályok és a videós műsorterv megismerése után leszögezte, hogy mindenképpen kipróbálja majd a Luxor-játékot. A résztvevők számával kapcsolatos elvárások tehát nem megalapozatlanok. A Luxorral olyan családi játékot kívánnak létrehozni, amely fogadók sokaságának nyújthat állandó hétvégi szórakozást.

Menczer Tamás keményen beleállt Brüsszel Péterbe