Épülhet a református templom

Hegedűs Lóránt, a Dunamelléki Egyházkerület püspöke és Takaró Tamás esperes tette le szombaton a gazdagréti lakótelepen épülő református templom alapkövét. A Lovas András református lelkész vezette helyi gyülekezet által több mint egy évtizede várt imaház egy főépületből, vendégházból és a parókiából áll majd.

2001. 10. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Először a főépületből elkészül a templomtér, a két hozzá kapcsolódó közösségi terem, a teljes épület alapozása, valamint az egész telket körbeölelő támfal. A gazdagréti gyülekezet szeretné, ha decemberre tető fedné a szerkezetkész épületet. A templomépítést támogatja a Magyarországi Református Egyház, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma, amerikai és holland gyülekezetek, valamint a helyi gyülekezet tagjai.
A leendő imaház szomszédságában lévő Mechatronikai Gimnázium és Szakközépiskola aulájában tartott ünnepségen Lovas András gazdagréti lelkész fölidézte a temlomépítés évtizedes szervezésének főbb állomásait.
Az előzményekről szólva lapunknak elmondta: a gazdagréti lakótelepen már annak 1988-as felépülésekor elkezdték szervezni a gyülekezetet. Az első gazdagréti lelkész, Balázs Károly 1994-es nyugdíjba vonulásakor már egy kicsiny, de hitvalló gyülekezetet adott át Lovas Andrásnak. Akkoriban egy Regős utcai bolthelyiségben tartották az istentiszteleteket. A templomhoz szükséges telek iránti első kérelmet még Balázs Károly adta be 1991-ben, a megfelelő ingatlant azonban csak 1998-ban kapták meg. Az építési engedélyt idén januárban adták ki, mostanáig a tervek elkészítésén és a kivitelezők kiválasztásán dolgoztak. Eközben a gyülekezet is gyarapodott, kinőtte először a Regős utcai bolthelyiséget, majd a gazdagréti közösségi házat. Összesen háromszáz család címét tartják nyilván, amelyeknek tagjai közül legalább egy ember a gyülekezethez tartozik.
Lovas András 1991-ben a Budapesti Református Teológiai Akadémia elvégzése után Budafokon beosztott lelkészként kezdte pályáját. Sikeres ifjúsági szolgálat sűrűjében talált rá a gazdagréti közösség hívó szava. Már teológuskorában is élt benne a vágy, hogy majdan egy új, alakuló gyülekezetnek legyen lelkipásztora. Mégis nehéz szívvel szakadt el az Albertfalva, Budafok-kelenvölgyi gyülekezettől, ám egy hét gondolkodási idő után ráébredt: Isten arra hívta, hogy fogadja el az új feladatot. Így került 1994 szeptember
1-jén Gazdagrétre. Érkezésének pillanatában érezte, hogy előttük áll a templomépítés felelősségteljes és nehéz feladata. Tudta, hogy az építkezéshez hozzá kell látniuk, még akkor is, ha nem rendelkeznek a befejezéshez szükséges összeggel. Így a templomot hitből kezdik el építeni. Hiszik, hogy Isten is munkálkodik értük. Lovas András mindmáig vallja, hogy a gyülekezet elsődleges célja nem a templom, hanem a lelki ház, a közösség építése és gyarapítása, az emberek hitben való épülése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.