A PSZÁF tevékenységének fókuszába állította a Financial Action Task Force (FATF) listájáról való lekerülés szakmai hátterének megteremtését, ennek érdekében konzultált Szász Károly bankfelügyeleti elnök Daniele Novyval, a BCBS főtitkárával.
A Basel Commitee on Banking Supervision (BCBS) értékeli hazánk erőfeszítéseit; a pénzmosás megakadályozásával kapcsolatos jogi szabályozás megindítását, illetve a szakmai és bűnüldöző szervek tervezett megerősítését. A PSZÁF elnöke hangsúlyozta azt is, hogy az USA-t ért szeptemberi terrortámadás után alapvetően megváltozott a helyzet a nemzetközi pénzügyi világban is, Magyarország természetesen alkalmazkodik a szigorú normákhoz. A Bernben lefolytatott szakmai tárgyalások egyik legfontosabb üzenete, hogy minden, az alapvetően készpénzes tranzakciókat érintő szektorban, ahol közvetítőkre is szükség van, szigorítani kell a pénzmosás elleni küzdelmet – jelentette ki lapunknak Terták Elemér, a Pénzügyminisztérium helyettes államtitkára, aki megbeszéléseket folytatott a svájci igazság- és rendőrügyi minisztériumban (EJPD) a tiltott pénzügyi műveletek elleni küzdelem jogi alapjairól és gyakorlatáról, továbbá a pénzmosás elleni küzdelem információs rendszeréről. Terták Elemér a tárgyalásokat követően kiemelte, hogy olyan jogi szabályozásra van szükség, amely a gyakorlatban nem hátráltató eszközként funkcionál, hanem a pénzmosás minden válfaja elleni szabályozóként működik.
A Járai Zsigmond jegybankelnök által vezetett magyar pénzügyi delegáció tegnap megbeszéléseket folytatott Kaspar Villiger svájci szövetségi pénzügyminiszterrel, továbbá az itteni bankfelügyelet (EBK) vezetőjével. A megbeszélések fókuszában a tiltott pénzügyi műveletek, a „forró pénzek” és a korrupció elleni küzdelem módszerei kerültek.
Kiderült, hogyan történt a kettős tehervonat-baleset Komáromnál