Verseny a Hotel Rózsadombért

A soproni önkormányzat február nyolcadikáig várja az ajánlatokat a nemrég teljes tulajdonába került Hotel Rózsadomb megvételére, és március végén hoz döntést. Eddig öt komoly befektető jelentkezett Sopron városának nyilvános felhívására. A helyhatóság közel két és fél milliárd forintért értékesítené az ingatlant. Ha nem talál megfelelő vevőt, egy megbízott beruházóval közösen építi újjá.

2002. 01. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nemrégiben a soproni önkormányzaté lett a II. kerületi Hotel Rózsadomb félig kész épülete, amelyet most mintegy két és fél milliárd forintért kívánnak értékesíteni. Sopron városának ajánlata a Hunguest Rt. ötvenszázalékos üzletrészére 950 millió forintos árról szólt, ebből 330 millió forintot készpénzben fizettek ki, és további 320 millió forint értékben számítják be a Hunguest Rt. Sopronnal szemben felhalmozott adósságát. A város átvállalja az ingatlant terhelő hitelállományt is, a korábban közösen felvett 600 millió forint Hunguest Rt.-t terhelő összeg felét.
Ismeretes, az egykori SZOT-szálló építkezése a Globex Holding összeomlása miatt maradt befejezetlen. A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kuratóriuma tavaly felhatalmazást adott a Hunguest Nemzeti Üdülési és Vagyonkezelési Rt.-nek, hogy tárgyaljon a hotel eladásáról a soproni önkormányzattal, amely a Globex tartozásainak fejében ötven százalékban tulajdonosává vált az ingatlannak.
A soproni önkormányzat elsődleges célja a szálló értékesítése. Az ajánlattételi felhívásukra eddig jelentkezett cégek között magyarok és külföldiek is megtalálhatók. A helyhatóság 18 olyan lehetséges befektetőtől kért ajánlatot, amelyekkel korábban már tárgyalt az eladásról. Ezek nevét a város vezetése nem árulta el. A felhívásban ugyan nem szerepelt a vételár minimuma, de a város legalább 2,3-2,4 milliárd forintért kívánja értékesíteni a rózsadombi ingatlant – közölte Gimesi Szabolcs polgármester.
Az önkormányzat bizottságot hozott létre az ajánlattételi felhívás tartalmának meghatározására és a későbbi tárgyalások felügyeletére.
Emellett a város a vevőről javaslatot nyújtott be a közgyűlésnek.
Az önkormányzat csak akkor gondol az ingatlan építésének befejezésére, ha nem kap megfelelő vételi ajánlatot. Ebben az esetben beruházó partner segítségével végezné el az ingatlanfejlesztést, hogy kész állapotban értékesíthesse a szállodát. Az is elképzelhető, hogy apartmanházat alakítanának ki a területen. Ez sokkal jobb üzlet lenne, de több gonddal és idővel jár – tette hozzá a polgármester.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.