Binder az MSZP-re vár

A nagymarosi gát megépítését várja az MSZP-től Julius Binder, a bősi vízlépcső „atyja”. – Új kormánynak kell jönnie, és remélem, hogy Magyarországon az ész kormánya jön – nyilatkozta a vízlépcsőrendszert felépítő Hydrostav vállalat egykori vezetője a pártja lapjának tekintett ellenzéki Novy Dennek. Binder szerint az 1998-ban létrehozott keretegyezményben „a Magyar Köztársaság az alsó duzzasztómű felépítésére” és annak az eredeti, 1977-es szerződésben rögzítetteknek megfelelő működtetésére kötelezte el magát, de Orbán Viktor és Mikulás Dzurinda e kötelezettségek megvalósítását elhalasztotta..

2002. 04. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Binder reméli, hogy a Duna elterelésének idén október 24-én esedékes, tizedik évfordulójára „hálaadási napot” sikerül szervezniük Dunacsúnyban. Elmondta: máig nem bánta meg, hogy a Duna elrekesztése mellett döntött. Illés Zoltán (Fidesz) rávilágított: a szlovák vízügyi lobbi egy része abban érdekelt, hogy Magyarországnak olyan kormánya legyen, amely kész ismét elővenni a dunakanyari gátépítés ügyét. Nem téved Binder, ha az MSZP-ben látja ezt az erőt, hiszen Tittmann János szocialista képviselőjelölt és Nemcsók János nyilatkozata bizonyítja, hogy az MSZP nem tett le a beruházás megvalósításáról – tette hozzá.
Julius Binder szerint olyan kormánynak kell jönnie Magyarországon, amelyik „nem Trianon semmissé nyilvánításáért, hanem azért dolgozik majd, hogy Magyarország és a szomszédos államok békességben éljenek”. A dunai vízlépcsőrendszer „atyja” úgy látja: a bősi kérdés Trianonhoz kapcsolódik és a magyarok nem egyébre, mint a határok megváltoztatására törekszenek, ám útjukat állja a Duna és az erőmű, amelyet épp ezért akartak lebontatni. Binder nyilatkozatában egyként bírálta a kedvezménytörvényt, a Benes-dekrétumok felvetését, Orbán Viktor politikáját és Duray Miklós budapesti fellépését. Elmondta továbbá, komoly reményeket fűz Vladimir Meciar és pártja visszatéréséhez, s hogy a jelenlegi szlovák belpolitikai helyzet alapján nem ok nélkül.
– Nemzetközi jogi szempontból nincs akadálya a bősi megegyezési folyamat visszafordításának, egyben a nagymarosi vízlépcső megépítésének, ha a két ország erről újfent megállapodik. Az azonban tény, hogy a hágai ítélet – amint azt már Szlovákia is elismerte – nem teszi kötelezővé a dunakanyari gát felépítését – mutatott rá Székely László dunai kormánybiztos a Magyar Nemzetnek nyilatkozva. Ismert: Illés Zoltán, a parlament környezetvédelmi bizottságának fideszes elnöke tegnap az MSZP egy márciusi, Dorogon tartott környezetvédelmi fórumának hangfelvételét mutatta be. Ezen Nemcsók János és Tittmann János szocialista politikusok egyértelműen a dunakanyari duzzasztás szükségességéről beszéltek. Illés lapunknak erről úgy vélekedett: döbbenetes, hogy amíg a Rajnán és a Majnán gátakat bontanak el, egyes MSZP-s politikusok még mindig napirenden tartják a kérdést. Kiemelte: bár Medgyessy levélben határolódott el a gátépítéstől, az irományban nem szerepel a „Duna”, a „Dunakanyar”, vagy a „Nagymaros„ kifejezés, így a kormányfőjelölt kötelezettségvállalása nem érdemel hitelt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.