Binder reméli, hogy a Duna elterelésének idén október 24-én esedékes, tizedik évfordulójára „hálaadási napot” sikerül szervezniük Dunacsúnyban. Elmondta: máig nem bánta meg, hogy a Duna elrekesztése mellett döntött. Illés Zoltán (Fidesz) rávilágított: a szlovák vízügyi lobbi egy része abban érdekelt, hogy Magyarországnak olyan kormánya legyen, amely kész ismét elővenni a dunakanyari gátépítés ügyét. Nem téved Binder, ha az MSZP-ben látja ezt az erőt, hiszen Tittmann János szocialista képviselőjelölt és Nemcsók János nyilatkozata bizonyítja, hogy az MSZP nem tett le a beruházás megvalósításáról – tette hozzá.
Julius Binder szerint olyan kormánynak kell jönnie Magyarországon, amelyik „nem Trianon semmissé nyilvánításáért, hanem azért dolgozik majd, hogy Magyarország és a szomszédos államok békességben éljenek”. A dunai vízlépcsőrendszer „atyja” úgy látja: a bősi kérdés Trianonhoz kapcsolódik és a magyarok nem egyébre, mint a határok megváltoztatására törekszenek, ám útjukat állja a Duna és az erőmű, amelyet épp ezért akartak lebontatni. Binder nyilatkozatában egyként bírálta a kedvezménytörvényt, a Benes-dekrétumok felvetését, Orbán Viktor politikáját és Duray Miklós budapesti fellépését. Elmondta továbbá, komoly reményeket fűz Vladimir Meciar és pártja visszatéréséhez, s hogy a jelenlegi szlovák belpolitikai helyzet alapján nem ok nélkül.
– Nemzetközi jogi szempontból nincs akadálya a bősi megegyezési folyamat visszafordításának, egyben a nagymarosi vízlépcső megépítésének, ha a két ország erről újfent megállapodik. Az azonban tény, hogy a hágai ítélet – amint azt már Szlovákia is elismerte – nem teszi kötelezővé a dunakanyari gát felépítését – mutatott rá Székely László dunai kormánybiztos a Magyar Nemzetnek nyilatkozva. Ismert: Illés Zoltán, a parlament környezetvédelmi bizottságának fideszes elnöke tegnap az MSZP egy márciusi, Dorogon tartott környezetvédelmi fórumának hangfelvételét mutatta be. Ezen Nemcsók János és Tittmann János szocialista politikusok egyértelműen a dunakanyari duzzasztás szükségességéről beszéltek. Illés lapunknak erről úgy vélekedett: döbbenetes, hogy amíg a Rajnán és a Majnán gátakat bontanak el, egyes MSZP-s politikusok még mindig napirenden tartják a kérdést. Kiemelte: bár Medgyessy levélben határolódott el a gátépítéstől, az irományban nem szerepel a „Duna”, a „Dunakanyar”, vagy a „Nagymaros„ kifejezés, így a kormányfőjelölt kötelezettségvállalása nem érdemel hitelt.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?