Nyilvánosságra jutott, hogy a két szakterületet összevonják, s a tervek szerint Kóródi Mária jogász, az SZDSZ képviselője lesz a környezetvédelmi miniszter. Kóródi – életrajza és parlamenti felszólalásai szerint – soha nem foglalkozott környezetvédelmi kérdésekkel. Az MSZP a kampány alatt végig Szili Katalint szerepeltette a zöldtémákban, miközben az SZDSZ kampánya a területet nem is érintette. Mindezek – és Medgyessy emlékezetes 12 pontja – alapján a zöldmozgalom egy része nagy várakozásokat fűzött a kormányváltáshoz.
Lányi András író, a Védegylet szóvivője a választások előtt is azok közé tartozott, akik kritikusan szemlélték Medgyessy ígérgetését. – Az MSZP semmi okot nem adott arra, hogy ügyüket komolyan vevő környezetvédők illúziókat tápláljanak irántuk – vélekedett most kérdésünkre. Hozzátette: nem az a kérdés, hogy a vízügy hol van jó helyen, hanem az, hogy az ismert vízügyi apparátus több mint egy évtized után visszatér-e abba a Környezetvédelmi Minisztériumba, amelynek egy inkompetens miniszter lesz a vezetője. Lányi a szakmában járatlan Kóródi kiválasztását a zöldek arculcsapásának nevezte. Szerinte az sem lenne meglepő, ha a tárca régi-új szakemberei ismét találnának valami olyan „kényszerítő körülményt”, ami miatt újból elő kell venni a dunakanyari gát kérdését. – Ez utóbbi veszély miatt alakult újra a minap a Duna Charta – mondta.
– A rendszerváltás óta eddig egyetlen kormánynak sem sikerült olyan személyt találni a tárca élére, aki korábban környezetvédőként vált volna ismertté – értékelte a fejleményeket Droppa György, a Zöld Demokraták társelnöke, a Duna Kör ügyvivője. – Reméljük azonban, hogy a két szakterület összevonása után a környezetvédelemé lesz a dominánsabb szerep – tette hozzá.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját