Valósággal megszállták a rendőrök a cég irodáját, onnan nyolc órán át nem engedték ki az alkalmazottakat, sőt a mobiltelefonjaikat is kikapcsoltatták – érzékeltette a hatósági szigor mértékét a HavariaPress. Garamvölgyi László, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője ugyanakkor azt állította az MTI-nek, hogy valójában nem házkutatást tartottak az Ezüsthajónál, csupán a hétfőn elrendelt nyomozás részeként „dokumentumok, bizonylatok, számlák és iratok begyűjtését kezdték meg”. – Házkutatásról akkor lenne szó, ha a kft. alkalmazottai ellenálltak volna – derült ki Garamvölgyi tájékoztatójából.
A Magyar Nemzet információi szerint kétes a rendőri eljárás alapja, amennyiben az – Juhász Ferenc feljelentésének megfelelően – a Bánk bán filmre adott állami támogatás körüli elszámolási vita. A birtokunkba került iratokból kitűnik, hogy a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának illetékes hivatalnokai a közelmúltban számos kifogást emeltek a film elszámolása miatt. Egyben arról is döntöttek, hogy a 766 millió forintos támogatás egy részét, 88 millió forintot nem fizeti ki a tárca. Vélhetőleg a minisztérium fenntartásait használták fel feljelentésükben a szocialisták is.
A lapunkhoz eljuttatott dokumentáció ugyanakkor kétségessé teszi az elvileg szigorúan filmszakmai szempontú kifogásokat. Az egyik legnagyobb megkérdőjelezett tétel a filmlaboratóriumi költségekre fordított 23 millió forint. A minisztérium azonban nem vette figyelembe a Magyar Filmlaboratórium ügyvezetőjének levelét, amelyben pontról pontra részletezte, hogy mely szolgáltatások miért voltak szükségesek szakmailag a Bánk Bán film elkészítéséhez. A tárca szakhivatalnokai emellett azt is kifogásolták, hogy az Ezüsthajó vendégül látta a film olaszországi bemutatóját szervező olasz producert.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját