Hátrányos helyzetbe hozta diákjait és azok szüleit a Csillagjáró Alapítványi Iskola vezetése, mert nem gondoskodott időben épületről, ahol nyolcvan tanulóját a jövőben elhelyezheti – olvasható a XXII. kerületi polgármesteri hivatal lapunkhoz eljuttatott közleményében.
Az önkormányzat tájékoztatása szerint az intézmény 1997-ben kapott engedélyt a kerülettől egy nyolc évfolyamos, alapfokú iskola működtetésére. A képviselő-testület hozzájárulásával átmenetileg helyet kaptak a budatétényi Herman Ottó Általános Iskola épületében. A két iskola bérleti szerződést kötött, és azóta fokozatosan nőtt a „csillagjárós” diákok száma. Illés István, az iskola igazgatója többek között ökológiai szemléletű oktatást, differenciált fejlesztő képzést és emberközelibb bánásmódot kínált a havi harmincezer forintos tandíj fejében. A Csillagjáró iskola ennek köszönhetően az idén már a hatodik évfolyamát indíthatta el felmenőrendszerben. A következő tanévben legalább hét tanteremre lenne szüksége. Az alapítványi tanoda minden évben egyre több helyet vett el a neki otthont adó Herman Ottó Általános Iskolától. Az önkormányzati intézménybe 359 gyermek jár, szemben a Csillagjáró iskola nyolcvan tanulójával. A kerület nevelési-oktatási koncepciójában ezért szerepel az is, hogy az önkormányzati iskola legfeljebb az idei tanév végéig ad helyet a csillagjárósoknak.
Földi Jánosné, a Herman Ottó Általános Iskola igazgatója erre figyelmeztette is a befogadott intézmény vezetőjét, akit felkért, hogy augusztus 31-ig ürítse ki a termeit, átadva azokat a jogos használónak. Illés István az igazgatónővel folytatott tárgyalásokon megerősítette, hogy a következő tanévet már új épületükben kezdik, az iskola kuratóriumának elnöke június 12-én mégis azzal a kérelemmel fordult Szabolcs Attila polgármesterhez, hogy hosszabbítsa meg az intézmény bérleti szerződését. A kerület vezetője ismét a képviselő-testület elé terjesztette az ügyet. A testületi ülésen megjelentek a befogadó intézmény és a Csillagjáró iskola diákjainak szülei is, akik egyes vélemények szerint csak a képviselők tárgyalásán jöttek rá, hogy mi a valóság a magániskola helyzetével kapcsolatban.
– Az iskola igazgatója azt állítja, hogy december végéig elkészül az új épület, amelyet egy Nagytétényi úti kultúrházban alakítanak majd ki, de ezzel kapcsolatban kétségeink vannak – közölte Karsay Ferenc alpolgármester. Szerinte ezért döntött egyhangúlag arról a képviselő-testület, hogy csak akkor maradhat önkormányzati iskolákban a Csillagjáró iskola az év végéig, ha igazolni tudja, hogy rendelkezik az ingatlan tulajdonjogával és az építkezés anyagi fedezetével – tette hozzá. Értesüléseink szerint az alapítványi iskolának van adásvételi szerződése az új épületre, de eddig még nem fizetett a volt tulajdonosnak. A képviselők döntése ezért is egységes volt abban, hogy az önkormányzat saját intézményeiben helyezi el a magániskola diákjait, ha december 31-ig nem fejeződik be a Csillagjáró iskola építése.
Berzsenyi Ildikó, az alapítványi iskola kuratóriumának elnöke nemrég kijelentette: jogi úton kívánja megtámadni a képviselő-testület határozatát. Az elnök szerint decemberig mindenképpen bérleti szerződést kell kötniük valamelyik önkormányzati iskolával, mert ez a feltétele az oktatáshoz szükséges működési engedély érvényesítésének.

Menczer: A teljes magyar dollármédia cinkos, támogatnak egy hazaárulót – videó