Egy hét telt el azóta, hogy Leslie Gross korábbi budapesti ügyintézője csalásra és okirat-hamisításra gyanakodva – lapunk jelenlétében – feljelentést tett az Országos Rendőr-főkapitányságon volt főnöke ellen. A feljelentő benyújtotta a visszaéléseket igazoló dokumentumokat, többek között a hamisítások megtörténtét valószínűsítő írásszakértői anyagot, egyben jelezte: gyors lépésekre számít, mert információi szerint Gross éppen Budapesten van. Azt az értesülését is megosztotta a rendőrökkel, hogy a New York-i vállalkozó ismét nagyobb összeget vett fel a kárpótoltak számláit vezető Lónyay utcai Postabank-fiókban. Ottjártunkkor a feljelentést rögzítő tiszt is természetesnek vélte, hogy a bizonyítékok alapján még másnap megindul a nyomozás, többek között azért, hogy még távozása előtt meghallgathassák Leslie Grosst.
Az Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) sajtóosztályának tájékoztatása szerint azonban csak tegnap tették meg az első lépést az ügyben: csalás alapos gyanújával nyomozást rendeltek el, amelyet a BRFK vagyonvédelmi osztálya folytat. A sajtóirodán elmondták: a részletekről csak a hét végén tudnak bővebben nyilatkozni.
Leslie Gross vélhetőleg már visszarepült az Egyesült Államokba. Korábban ugyanis a vállalkozó felesége azt mondta a Magyar Nemzetnek, hogy férje a múlt hét második felében tér haza. – A Lónyay utcai fiók valóban foglalkozik olyan devizakülföldi magánszemélyek számláinak vezetésével, akiknek a Nyugdíj-folyósító Igazgatóság utal ellátmányt – erősítette meg kérdésünkre Olt Boglárka, a Postabank sajtóosztályának munkatársa. Hozzátette: sok esetben meghatalmazottak járnak el a nevükben, amihez az országuk által elfogadott hitelesítésre van szükség. Ha az adatok megfelelnek, az igazolást nem bírálhatja felül a bank.
Korábbi riportunkból kiderült: Gross kétezer, a második világháborúban zsidó származása miatt meghurcolt és ezért Magyarországon kárpótlási lehetőségekre jogosult megbízójának aláírását közjegyzőként többnyire a vállalkozó fia, Ronald M. Gross hitelesítette. Ezek közül több, általunk találomra kiválasztott ívet hamisnak vélt az írásszakértő. Több ízben előfordult, hogy a Gross által benyújtott megbízást olyan jogosult „írta alá”, aki a feltüntetett időpontban már nem élt. Egyes valódi ügyfelek pedig arról panaszkodtak a Magyar Nemzetnek, hogy a vállalkozó csak töredékét fizette ki a jussuknak.
Szavaztak az olvasók: ez Magyar Péter legbotrányosabb kijelentése