A világhálón általában élelmiszer-kiegészítőként, étvágycsökkentőként vagy közérzetjavítóként kínálnak különböző vitaminokat, gyógyhatású készítményeket (más néven gyógytermékeket).
Balázsné Molnár Borbála országos tiszti főgyógyszerész elmondta: a magyar internetes hirdetéseket böngészve találtak például úgynevezett kavakavatartalmú készítményt, amelyet Németországban betiltottak, mert gyaníthatóan több ember halálát okozta. Az OGYI ugyan nem talált gyógyszert a hazai internetes hirdetések között, de Nyugat-Európából ezt már többször jelezték: azokat az orvosságokat akár a magyar vásárlók is megrendelhetik.
Egy svájci szaklap nemrég számolt be arról, hogy egy – az interneten is beszerezhető – illegálisan forgalmazott, Ephedra növényből készült szernél koffeinszennyezettséget állapítottak meg.
A tiszti főgyógyszerész szerint nemcsak azért veszélyes a hálón bármilyen orvosságot, terméket vásárolni, mert annak hatásait általában a hatóságok nem ellenőrzik – mivel a forgalmazó nem kéri –, hanem azért is, mert nincs hozzájuk magyar nyelvű tájékoztató.
Kiderült, hogy mi okozta a raktártüzet a Soroksári úton