Informátorunk szerint az MSZP-frakció azért vonta meg a bizalmat a képviselőnőtől, mert jelölésekor a szocialisták szerint összeférhetetlennek minősülő magánéleti kapcsolatáról a pártot nem tájékoztatta. Csiha Tünde egyébként a szocialisták listáján a 10. helyet foglalta el, s a párt elemzői akkor arra számítottak, hogy hatnál több listás képviselőjük nem lesz, mert egyéni helyeket is nyernek majd. Ezzel szemben az önkormányzati választásokon egyéni körzetben sehol nem sikerült szocialista színekben mandátumhoz jutni Debrecenben, listán viszont 12-en kerültek be a képviselő-testületbe, köztük Csiha Tünde is.
A képviselőnő a kizárás kapcsán elmondta: az ebben a kérdésben határozatot hozó frakcióülésre nem kapott meghívást, és a döntésről is úgy értesült, hogy azt telefonon olvasta be neki a városi elnök. Arról nem tájékoztatták, hogy mivel szegte meg a politikai megállapodást, s mivel maga sem tud ilyesmiről, a kizárásról hozott döntést nem fogadja el. Arról, hogy a kizárás esetleg kapcsolatban lehet-e magánéletével, nem kívánt nyilatkozni.
Szabó Miklós, az MSZP debreceni városi elnöke Csiha Tünde kizárása kapcsán úgy tájékoztatta lapunkat, hogy a képviselőnő nem tartotta be a politikai megállapodást, amiben vállalta, hogy mindenben követi az MSZP elveit. A városi elnök szerint Csiha Tünde a frakcióban olyan elfogadhatatlan konfliktusba került, ami lehetetlenné tette a képviselőcsoport mukáját. Ezért a politikai megállapodás szerint le kellett volna mondania mandátumáról. A városi elnökség fel is szólította a képviselőnőt a lemondásra, ő viszont ezt nem tette meg, ezért kezdeményezték az önkormányzati frakcióból való kizárást, ami március 10-én meg is történt.
A 2025-ös büdzsé megalapozza a dinamikus bérnövekedést