Valószínű, hogy az MDF 2006-ban önállóan, vagy lehetséges szövetségeseivel kiegészülve indul a választásokon – közölte Herényi Károly MDF-frakcióvezető. Hozzátette: az esetleges szövetségesek közé számítanak az MDNP egyes politikusai is. Megjegyezte: a jobboldali szavazótábor nagyobb részét sikerül elérni, ha a Fidesz és az MDF külön indul a választásokon. Dávid Ibolya ugyanakkor – az MDF honlapján olvasható nyilatkozata szerint –, hasonlóan pártja elnökségéhez, nem tárgyal és nem is tárgyalt sem a Centrum párttal való szövetségkötésről, sem az új Békejobb létrehozásáról. A pártelnök ugyanakkor az MDF felelősségének tartja, hogy az eltérő véleményű jobboldali gondolkodóknak is lehetőséget biztosítson a közéleti szerepvállalásra.
– Baráti magánbeszélgetések voltak ugyan az MDNP és az MDF vezetői között a két pártot érintő kérdésekről, de ezeket nem lehet szervezett tárgyalásoknak nevezni – mondta Pusztai Erzsébet, a néppárt alelnöke. Szerinte a beszélgetések azt követően szűntek meg, hogy az MDF 2001-ben megállapodott a Fidesszel. Most azonban – mondta – új helyzet van, hiszen a fórum az utóbbi időben olyan, józan jobbközép politikát folytat, ami közel áll pártjához. Az összefogást aktuális gondolatnak tartja, amely nem a Békejobb felélesztését, hanem az évek óta a jobbközépen lévő erők szükségszerű együttműködését jelentené.
Bartók Tivadar, a Centrum párt alelnöke elmondta: pártja elnökségi megbeszélésein Pusztai az év elején több alkalommal is beszámolt az MDNP és az MDF közötti megbeszélésekről. Kijelentette: amíg a néppárt érintett vezetői egyúttal a Centrum vezetői is, az MDF-fel folytatott tárgyalásaikat automatikusan ebben a pozíciójukban is tették. Pusztai cáfolta Bartók szavait. – A Centrummal semmiféle tárgyalás nem folyik. Az MDF nem teheti meg, hogy olyan politikai szervezettel lépjen szövetségre, amely a választások éjszakáján megengedhetetlen kijelentéseket tett – nyilatkozta lapunknak Boross Péter exminiszterelnök.
Bánki Erik: Magyarország meg tudja csinálni! - videó