Elmondta: ez a teszt csak abban az esetben használható, ha a betegség tünetei már jelentkeztek. A kettőtől tíz napig terjedő lappangási időszakban ugyanis a teszt negatív eredményt mutat, ezért alkalmatlan arra, hogy egészségesnek tűnő emberek közül kiszűrje a fertőzötteket. Egy másik, hoszszabb ideje használt módszerrel a beteg szervezete által termelt ellenanyagokat lehet kimutatni, de ezzel csak a betegség lezajlása után azonosítható az atípusos tüdőgyulladás.
A világszerte terjedő járvány miatt hazánkban is fel kellett készülni arra, hogy szükség esetén diagnosztizálni, elkülöníteni és ápolni tudják a SARS-os betegeket – közölte a főigazgató. Hozzátette: a fővárosi kórházban az előkészületek legfőképpen szervezési munkát jelentettek.
A Szent László Kórházban ügyeleti rendszert hoztak létre, így ha SARS-gyanús beteg érkezik, a csoport tagjai tudják, hogy miben illetékesek, mely vizsgálati anyagokért felelnek, és azokat kinek, hová és mikor kell továbbítaniuk – mondta a főigazgató. Szükség esetén egy-két nap alatt el tudják majd dönteni, hogy a beteg valóban koronavírussal fertőződött-e, vagy sem. Ha igen, akkor a kórház egyik elkülönített részében helyezik el. Bánhegyi Dénes szerint nagyon fontos, hogy megfigyelés alatt tartsák azokat is, akik szoros kapcsolatba kerültek a beteggel. Az ápoló személyzetnek már beszerezték a speciális maszkokat. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint négyről öt százalékra emelkedett a betegség halálozási aránya.
Kárpátalján, a Munkács melletti menekülttáborban a hét elején tüdőgyulladásban meghalt egy pakisztáni férfi – írta a munkácsi Sztarij Zamok című hetilapra hivatkozva az MTI. Mohamed Szaid halálát heveny kétoldali tüdőgyulladás és tüdőödéma okozta. A kijevi vizsgálatok derítik majd ki, hogy a szervezetében jelen volt-e a SARS-vírus. A betegség terjedése miatt tegnap vesztegzár alá helyezték az 1200 ágyas, pekingi egyetemi kórházat – adta hírül a BBC. A döntést egy nappal azután hozták meg, hogy a WHO a kínai fővárost és az ország több tartományát, valamint Hongkongot is felvette a járvány miatt elkerülendő térségek listájára. A járvány miatt Kínában 106-an, míg az ázsiai országhoz tartozó Hongkongban 105-en haltak meg. A WHO tiltólistáján szerepel a kanadai Ontario állam és annak központja, Toronto is. Kanada levélben tiltakozott a szervezet feketelistája ellen. A vírus mostanáig világszerte 254 ember halálát okozta, és 4461-et fertőzött meg.
A Világbank tegnap 5,5-ről öt százalékra szállította le a kelet-ázsiai térség gazdasági növekedésére vonatkozó prognózisát az atípusos tüdőgyulladás, az iraki háború és egyéb külső hatások mérlegelése után – adta hírül az MTI.
Drasztikusan megemelték a parkolási díjakat Budapesten – Magyar Péterék együtt szavazták meg a baloldallal