Vélt érdeksérelmek a debreceni radiológián

Az állampolgári jogok országgyűlési biztosához és az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőséghez fordult Cser Ágnes, az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezete elnöke, mert az érdekképviselet rendezvényét nem engedélyezte a Debreceni Egyetem vezetése. A szakszervezeti elnök megkereste levélben Magyar Bálint oktatási minisztert is, mert véleménye szerint a képalkotó diagnosztikai szolgáltatás bérbeadásakor a dolgozói érdekek sérültek.

2003. 04. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügy kapcsán Fekete Zsuzsa, a Debreceni Egyetem jogi képviselője lapunknak elmondta: az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (EDDSZ) elnöke érdek-képviseleti tevékenységet akart folytatni, illetve a radiológiai klinika privatizációjával kapcsolatban sajtótájékoztatót akart tartani a radiológiai klinikán. Ezt az orvostudományi centrum elnöke valóban nem engedélyezte, mert az egyetem vezetése úgy tudja, az EDDSZ-nek nincs tagsága az intézményben. Tagsággal a Dotesz rendelkezik, amely szakszervezet tájékoztatást kapott, és egyetértett a radiológiai klinika privatizációjával, illetve az ezzel kapcsolatos létszámleépítéssel kapcsolatban. Fekete Istvánnétól, a közalkalmazotti tanács elnökétől megtudtuk, hogy az egyetemi centrum vezetése tájékoztatta a tanácsot a radiológiai klinika bérbeadásáról és ennek létszámvonzatáról, amely a koncepciót elfogadta. Több forrásból is megerősített információink szerint a radiológiai klinika több mint 80 dolgozója – akiket az új szolgáltató a privatizációs szerződés értelmében köteles alkalmazni – a Debreceni Egyetemtől összességében mintegy 200 millió forint végkielégítést kap. Az egyetemi tanárok átlagosan 8-10, az alacsonyabb tudományos fokozattal rendelkező, s más jellegű munkakörben foglalkoztatott dolgozók pedig 2 millió forintos átlagos végkielégítést, felmentési díjat vehetnek majd kézhez.
A diagnosztikai szolgáltatásokat április 1-jétől végző Nemzetközi Egészségügyi Központ vezetője, Katona Zoltán úgy tájékoztatta lapunkat, hogy a dolgozók 5 és 20 százalék közötti béremelést kapnak, és április 28-tól kerülnek állományba. A bértárgyalások során az egyetem vezetése azt is elérte, hogy szeptemberben újabb béremelésre kerüljön sor, illetve az 50 százalékos – az utazási kedvezmény kivételével minden közalkalmazotthoz kapcsolódó – juttatás megillesse a dolgozókat.
***
Kádercsere nyíregyházán?
A gyanú szerint nemcsak kádercsere, hanem privatizáció előtti takarítás is történik Nyíregyházán, azért, hogy a szocialistáknak megfelelő beszállítói kör alakuljon ki a kórház körül – nyilatkozta lapunknak Seszták Oszkár, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlés fideszes tagja a megyei kórház főigazgatója ellen folyó fegyelmi eljárás kapcsán. Az április 2-án indított vizsgálat egy névtelen levél nyomán indult, amely szerint Séra Gyula főigazgató nem egyeztetett a közgyűléssel és a tulajdonossal az egyes tevékenységek – takarítás, mosoda, radiológia, nőgyógyászati CT – vállalkozásba adása előtt. Az üggyel kapcsolatban a fegyelmi eljárás lezárása előtt sem Séra Gyula, sem a megyei közgyűlés elnöke, Gazda László nem kívánt nyilatkozni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.