Kőolajvezeték-építők a Balatonnál

Folyómedret már kotortak a Duna és a Tisza mélyén húzódó kőolajvezetékhez, ám tavat eddig még nem. Az eliszaposodott balatonfenyvesi strandnál már tókotróként is „bemutatkozott” a Kőolajvezeték-építő Rt.

2003. 08. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A siófoki székhelyű cég egyik csapata ez idő szerint Németországban dolgozik, egy másik az Irakban félbehagyott munka folytatására vár, egy harmadik pedig a minap – dunai és tiszai hajós vállalkozásokkal összefogva – Balaton-mentő akcióba kezdett.

Balatonfenyves strandjainál mutatkozott be elsőként mederkotróként a siófoki székhelyű Kőolajvezeték-építő Rt. A sikeresnek ítélt iszapeltávolítási akció után a cég vízépítő részlege úgy döntött: hozzá igazítják technikájukat a tómeder kotrásához és konzorciumot hoznak létre.

– Mint balatoni ember sem nézhetem tétlenül, hogy miként „dagonyáznak” a hazai és a külhoni nyaralók a tó strandjainak iszapjában. Úgy döntöttünk, hogy összefogva a korábbi partnereinkkel, a nyíregyházi és a bajai vízépítőkkel kidolgozzuk a tó mederkotrásának komplex technológiáját. Ez nagyon felelősségteljes, környezetvédelmi és turisztikai szempontból is fontos munka – mondta Tarsoly Gyula vezérigazgató.

Kifejtette: számukra nem új feladat a víz alatti munka, a Duna és a Tisza mélyén már többször is vezettek át kőolajvezetéket. Ehhez szükség volt mederkotrásra és vezetékbetemetésre is. A balatoni munkálatokhoz a Dunáról érkezett egy nagy teljesítményű kotróhajó, hat-nyolc fős személyzettel. Ez a gép és a konzorciumban érdekelt cégek többi kármentő eszköze is környezetkímélő, így a Balaton vizében és a vízi növényzetben nem tesznek kárt. A konzorcium egyebek közt a tóból kitermelt, víztelenített iszap elszállítását is vállalja – mondta a vezérigazgató.
Habár az alacsony vízállás miatt sok helyütt már sürgető volna a tómeder kotrása, a siófoki kőolajosok is tudják: legkorábban ősszel, az üdülési szezon befejeztével foghatnak munkához.
Tarsoly Gyula bízik benne: visszatérhetnek Irakba, hogy folytassák a háború miatt félbeszakadt munkájukat. – A súlyos harcokból kilábaló országban elsődleges feladat az energetikai rendszer rendbetétele. Amint kőolajvezeték-építőket keresnek, rögvest pályázunk.

A Mol Rt. és az INA minap létrejött üzleti kapcsolatából is hasznot remélünk. Miután több, Horvátországot is érintő kőolajvezeték-rekonstrukciós munkában is részt vettünk, versenytársként mi is ott leszünk, ahol a két nagyvállalat olajvezeték-építő vagy -karbantartó munkára pályázatot hirdet – tette hozzá a vezérigazgató.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.