A legkülönfélébb betegségcsoportok főként homeopátiás – az immunrendszer erősítése révén ható – medicináit érinti a drágulás. Többet kell majd fizetni például egyes fogamzásgátlókért, gyulladáscsökkentőkért, láz- és köhögéscsillapítókért vagy féreghajtókért. Az áremelés mértéke változó, van olyan készítmény, amely harminc százalékkal drágul, míg mások nem egészen egy százalékkal kerülnek majd többe. Néhány termék olcsóbbá válik.
A legnagyobb mértékű drágulás a fogamzásgátlókat érinti. Van köztük, amelyiknek harminc, egy másiknak pedig 25 százalékkal emelkedik az ára. Több fogamzásgátló már júliusban drágult – volt, amelyik ötven százalékkal –, ezeknek most nem változik az áruk.
Az antibébi-tabletták az utóbbi tíz évben folyamatosan az átlagot meghaladó mértékben drágultak, ennek ellenére forgalmuk nem csökkent. Ezt Vass János, a Richter Rt. munkatársa azzal magyarázta, hogy a hormontartalmú készítmények előállítása sokba kerül, ráadásul a magyarországi árak még mindig lényegesen alacsonyabbak az uniós átlagnál.
A szerek most sem és várhatóan jövőre sem kapnak tb-támogatást, noha a kormányzatnak sokat hangoztatott célja a művi terhességmegszakítások számának csökkentése. A tb által nem támogatott orvosságok szabad árasak, áruk évente négyszer változhat.
Brutális pusztítás - lángokban Jákob Zoltán raktára, a füst mindent beborít - fotók