Vidéken százötvenezren, a fővárosban százezren támogatták aláírásukkal, hogy az Országgyűlés nyilvánítsa bűncselekménnyé az állatkínzást – tájékoztatta lapunkat Fiáth Szilvia, a Tolna Megyei Állat- és Természetvédő Alapítvány vezetője. Elmondta: az Országos Választási Bizottságnak ma délutánig kell átadniuk az aláírt íveket.
Az állatkínzás jelenleg csupán szabálysértésnek számít Magyarországon, és a tettesek akár pár ezer forintos bírsággal is megúszhatják. Legalább ötvenezer aláírás szükséges ahhoz, hogy az Országgyűlés – kötelezően – napirendre tűzze az ügyet. A tervek szerint az állatkínzás mellett a Btk.-ba kerülne az állatviadalok szervezése és az orvvadászat is, az elkövetők így nemcsak pénzbírsággal, hanem börtönbüntetéssel is sújthatók lennének. Ötven-hatvan neves közéleti személyiség fogadta tegnap déltől estig egy Andrássy úti kávéházban azokat, akik addig még nem csatlakoztak a civil kezdeményezéshez. Kora délutánig több százan írták alá az ívet – tájékoztatta lapunkat Gerényi Katalin szervező. Elmondta: Dunaharasztiból, Nagykovácsiból, de Ceglédről is érkeztek támogatók.
Mint arról beszámoltunk, a kezdeményezés azután indult, hogy június elején Fadd-Domboriban három biztonsági őr autójuk mögé kötött, és halálra kínzott egy kutyát. A tetteseket a falu kiközösítette, egyikük nemsokára beismerte és megbánta bűnét.
A jegyző két elkövető ellen száz-százezer forintos bírságot szabott ki, a szakmai kamara etikai bizottsága pedig két évre kizárta a vagyonőr cég tulajdonosát a szervezetből. A szekszárdi rendőrség a napokban vádemelési javaslattal lezárta a garázdaság gyanújával indított nyomozást, és átadta az iratokat az ügyészségnek.
Szeptember elején Bölcskén többen is látták, amint egy értelmi fogyatékos férfi baltával levágta egy kiskutya farkát, tanyájának közelében pedig tizennégy kutya maradványaira bukkantak.
Gázolt a vonat Székesfehérvár és Dinnyés között