Még a múlt század elejére, az 1910-es évek közepére nyúlik vissza a Kripta-villa története, amikor is Abrudbányai-Rédiger Ödön Kolozsvárott beleszeretett egy szép és művelt fiatal lányba, Magdusba. Eljegyezte az ifjú hölgyet, ám a menyasszony az esküvő előtt három héttel hirtelen elhunyt. A tragédia mélyen megrendítette a férfit, aki összegyűjtötte elhunyt kedvese tárgyait, és hosszú éveken át gyászolta őt.
Abrudbányai később elhagyta szülőhelyét, és Pécsett telepedett le. Magányosan élt, mígnem a Balaton déli partja egyik legszebb és legvarázslatosabb helyét, a fonyódi Sipos-hegyet szemelte ki, hogy emlékházat emeljen Magdusnak.
A mediterrán stílusú villa alagsorában alakítatta ki a be nem teljesült nászra emlékeztető szobát. A kőből kifaragott, halvány fénnyel megvilágított szoba kétszemélyes nászágya mellé ugyancsak kőből készült az éjjeliszekrény, és az örök szerelem mementójaként egymás mellé fektetve a nászágyba került Ödön és Magdus életnagyságú kőszobra.
Abrudbányai-Rédiger Ödön a halála előtt hozzájárult ahhoz, hogy mások előtt is feltáruljon „az örök szerelem házának” titka. Így a Kripta-villába – az időközben családot alapított és viszonylag jó módú gyógyszerész halála után – bárki betérhetett és felidézhette annak szomorúan szép históriáját.
A legendás villát – a Széchenyi-terv turisztikai pályázatán elnyert pénzből és saját forrásból – a fonyódi önkormányzat felújíttatta, és ma megnyitotta a látogatók előtt. Az itt élők remélik, hogy a jövőben már nemcsak a magyar tenger vonzza majd ide a turistákat, hanem ez a nem mindennapi idegenforgalmi látványosság is.
Csurka Istvánnak mindenben túl korán volt igaza - az író-politikusra emlékeztek a Terror Háza Múzeumban