Épphogy megkezdte beszédét az első előadó az egészségügyi minisztérium épülete előtt, máris eleredt az eső. Addig sem volt hatalmas a tömeg, de az égi áldást követően még kevesebben maradtak. – Szomorú, hogy itt kell állnunk, mert sokkal fontosabb dolgokat tehetnénk, ha hagynák. Békés eszközökkel próbálhatnánk képviselni az ágazat dolgozóinak és a betegeknek az érdekeit – hangsúlyozta Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke. Nincs elegendő utánpótlása a folyamatosan elöregedő orvostársadalomnak, a meglévőket pedig sokszoros bérrel csábítják más országba. Ki fogja a magyar betegeket magyar nyelven gyógyítani? – tette fel a kérdést. Éger arra szólította fel a döntéshozókat, hogy alkossanak meg olyan koncepciót, amelyből a dolgozók előre láthatják itthon a jövőjüket. – Követeléseinket a tárca nem képes teljesíteni, s hiába „ostromoltuk” leveleinkkel a kormányfőt.
A résztvevők „Európában bér kell, nem hálapénz”, „László, Kökény, Medgyessy, kórházainkat elveszi” feliratú táblákkal és lufikkal vonultak a minisztérium elé. Noha az időjárás nem volt kegyes a szervezőkhöz, a zene jó hangulatot teremtett. Jól jött a tárca forró teája is, amivel a résztvevőket kínálták, igaz, nem mondták, ki küldte az italt.
Cser Ágnes, az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) elnöke ilyen kérdésekkel tüzelte fel a hallgatóságot: – Igent kell mondani a közös jólétre és szabadságra? – Igen! – hangzott a válasz. – Igent kell mondani a munka és a teljesítmény becsületére? – Igen! – Igent kell mondani arra, hogy az ágazati dolgozók kiszolgáltatottság nélkül dolgozhassanak? – Igen! Az előadók közül Cser Ágnes bizonyult a legnépszerűbbnek, ő a rendezvényt követően még autogramot is osztogatott.
A MOK továbbra is csak akkor hajlandó tárgyalni a kormány képviselőivel, ha az egyeztetésen az EDDSZ egyenjogú partnerként vehet részt. Kökény Mihály szakminiszter viszont továbbra is fenntartja, hogy minden szervezetnek megvan a maga kompetenciája, s a most napirenden lévő – orvosokat érintő – kérdésekben a kamara az illetékes. A szakszervezetekkel, így az EDDSZ-szel is, az érdekegyeztető tanácsban egyeztetnek. Emlékezetes, hogy szerdán a MOK és az EDDSZ hosszas győzködés ellenére sem volt hajlandó tárgyalni a kormány képviselőivel, mert azok a szakszervezetet nem fogadták el teljes jogú partnernek. Cser Ágnes meghívót sem kapott. Kökény szerint ez csupán színjáték volt, ha küldtek volna meghívót Csernek, akkor másba kötöttek volna bele.
A Fidesz szerint a kormány ahelyett, hogy a kamara által felvetett problémák megoldásán dolgozna, egyre arrogánsabb magatartásával az utcára kényszeríti az egészségügyi dolgozókat. A szocialista kormánynak sikerült az utóbbi másfél év alatt az egészségügy szinte minden szereplőjével összeveszni.
Ezt gondolják „agyhalott”, „Soros-ügynök” társai Magyar Péterről