Vizsgálják Forró cégét

A rendőrség elismerte, hogy a Forró Tamás cégéhez érkezett 64 millió forint része a K&H-ügynek, azonban további részleteket nem kívántak mondani a médiaszemélyiség érintettségéről. Az Inter-Európa Bank és az OTP Bank három alkalmazottját pénzmosásgyanús tranzakciókra vonatkozó bejelentési kötelezettségük elmulasztásával gyanúsítja a hatóság.

Munkatársainktól
2003. 10. 08. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Személyiségi jogokra hivatkozva a rendőrség elutasította a sajtó Forró Tamás érintettségére vonatkozó kérdéseit a K&H-ügyben, azt azonban Gera Antal ezredes elismerte, hogy az El Abed Hassan által a műsorvezető cégének befizetett 64 millió forint ügyében nyomoznak. A riporter – aki szünetelteti szerepléseit a Nap-kelte című műsorban – egy korábbi nyilatkozatában azt állította, hogy a botrányba bizonyos sajtókörök keverték bele, ugyanis egy lap műsorvezetői helyet akar a Nap TV-ben. Az Info Rádiónak akkor azt is elárulta, hogy sem ő, sem cége – a Tízezer Kft. – nem ügyfele a K&H Equities Rt.-nek, így sem előnye, sem hátránya nem származhatott „ebből a helyzetből”. Kulcsár Attilával való kapcsolatáról némi rábeszélés után annyit elárult, hogy ismeri a volt brókert, üzleti viszonyuk azonban magánügy – figyelmeztetett. Az újságíró megjegyezte: „Tudtommal nem voltam és nem vagyok a KH Invest felügyelőbizottsági tagja.” A cégadatok szerint azonban a KH Invest Befektetési Tanácsadó Kft.-ben, amelyben Kulcsár Attila ügyvezető volt, 2001 decemberéig Forró Tamás felügyelőbizottsági tag volt.
A nyomozó hatóság sorra vizsgálja át a sikkasztással összefüggésbe hozható átutalásokat, azonban ennek részleteiről nem nyilatkoztak. Korábban az Index megírta, hogy a Forró-cég két részletben százmillió forintot kapott a Montrade Establishment Ltd.-től, a társaságnak szintén komoly szerepe lehetett a bűncselekmény-sorozatban.
Tegnap Molnár Csaba, a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság (SZBEI) pénzmosás elleni osztályának vezetője újabb három személy meggyanúsításának tényét közölte.
*
Az Inter-Európa Bank és az OTP Bank pénztárosai ugyanis nem jelentették a hatóságnak a pénzmosásgyanús tranzakciókat. Ismert: ennél a két pénzintézetnél vettek fel szír magánszemélyek összesen 6,2 milliárd forintot, amelyet korábban – a gyanú szerint – a K&H Equities Rt.-nél sikkasztottak el.
Gera Antal, az SZBEI vizsgálati főosztályának vezetője beszámolt arról is, hogy a korábban meggyanúsított és Magyarországon tartózkodó kilenc személyből hét ellen rendelt el a rendőrség biztosítási intézkedéseket, vagyonuk zár alá vételét, és vonta be útlevelüket. Az ezredes közölte azt is: ismeretlen tettes ellen feljelentés érkezett az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Rt.-től hűtlen kezelés, sikkasztás és számviteli fegyelem megsértése miatt. Az ÁAK és a Nemzeti Autópálya Rt.-vel kapcsolatos áfa-visszatérítésről nincs olyan adat, hogy az jogellenes lett volna – tette hozzá Gera.
A Fővárosi Főügyészség nem támogatta Kulcsár Attila bécsi kihallgatásának kezdeményezését, mert ez csak bizonyos korlátozások mellett történhetne meg (a kérdéseket előre egyeztetni kell az osztrák illetékesekkel, amelyeket ők tesznek fel a gyanúsítottnak), továbbá az akció hátráltatná a K&H Bank volt ügyvezető igazgatójának kiadatását. A rendőrség tudomásul vette az ügyészség álláspontját.
*
Kiss Péter kancelláriaminisztert tanúként hallgatták ki a katonai ügyészségen a Bácskai János ellen folyó nyomozáson – erősítette meg lapunk információját Ilcsik Sándor, a maffiaellenes központ tisztségéből felfüggesztett vezetőjének védőügyvédje. A politikus tanúvallomásában visszaigazolta a dandártábornok védekezését – tette hozzá a jogász. Emlékezetes: Bácskai Bécsben háromszor is találkozott Kulcsár Attilával, ezekről tájékoztatta Kiss Pétert, aki nem közvetlen felettese.
*
Kényes helyzetben. Forró Tamás július közepén a Nap-kelte című műsorban Horn Gyula volt miniszterelnökkel készített interjút, amelyben szóba került a brókerügy is.
- Forró Tamás: Most nagyon kényes helyzetbe hozott engem.
- Horn Gyula: Miért?
- Forró Tamás: Hogy kitért itt a brókerügyre, mert bizonyos propagandakiadványok (lapunkra célozva – a szerk.) naponta leírják, hogy én személy szerint is valahogy ebben érintett vagyok (…).
- Horn Gyula: Na én erről beszélek, és meghurcolják a nevét, és nincs egyedül. Na ezért röstellem én magamat, hogy ilyen a politikai közéletünk, miközben tessék megnézni, most nemcsak majd az euró bevezetése, például 2004-től megváltozik sok minden.
- Forró Tamás: Ebből mi változik?
- Horn Gyula: Nem ebből, nem ebből és…
- Forró Tamás: Mi változik abból, hogy van egy gazdasági bűncselekmény gyanúja, és azt a nagypolitika vagy két nagy párt sárdobálásra, egymás lejáratására használja fel, a sajtó különböző vonulatai pedig ugyancsak nem elsősorban egy gazdaságibűncselekmény-gyanú kivizsgálását forszírozzák, hanem az ebből lehetséges politikai lejárató és mindenféle következményt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.