Félezer jégbe fagyott stég a Balatonon

2004. 01. 14. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A légi felvételek is tanúsítják: csaknem félezer, többnyire illegális horgászhely, fából meg fémből készült stég, engedély nélküli csónakkikötő csúfítja a téli Balatont. Habár a környezetvédelmi és vízügyi előírások szerint október végéig ki kellett volna emelni a tóból az engedéllyel vagy anélkül kihelyezett halleső helyeket és ladikkikötőket, még most is sok tákolmány található a jeges Balatonban.
A hét elején Zánkánál kezdtek újévi nagytakarításba a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság balatoni kirendeltségének emberei. Ott tizenhat jégbe fagyott építményre bukkantak, amelyeket most rendkívül nehéz munkával a több mint tízcentis jégből kell kiemelniük. A szakemberek szerint a tóban hagyott stégek kiszedése és elszállítása még két évig is eltarthat. Eközben újabb csúfságok kerülhetnek a Balatonba.
Nemcsak környezetvédelmi, hanem hajózási szempontból is veszélyt jelenthetnek a jég által összetört tavi tákolmányok, ugyanis a stégroncsok súlyos károkat okozhatnak a tavasszal kifutó vízi járművek hajócsavarjában, és veszélyeztetik a balatoni sportok művelőit, így például a szörfözőket vagy a vitorlás hajóval közlekedőket – mondta lapunknak Fejér Vilmos, a Balatoni Vízügyi Kirendeltség vezetője. Az illegális stégek a MÉH-telepen végzik, amelyik viszont „ nevesített”, annak tulajdonosa súlyos szabálysértési bírságra számíthat.
Emlékezetes, hogy nyáron a vízügyi igazgatóság egy hasonló, átfogó akció keretében az illegális vízi bejárók és az engedély nélküli partfeltöltések felszámolásához fogott hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.