MSZP-s lejárató akció a felügyelet ellen?

A szocialisták lejárató támadássorozatának részeként értékelte Répássy Róbert a PSZÁF vezetői szerint a felügyeletnél tapasztalható belső információgyűjtést. Molnár László (MSZP) viszont nem tudja, mire céloz Szász Károly.

Kis Ferenc
2004. 01. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Döbbenetes az az elkeseredett düh, amellyel a kormánypártok folyamatosan támadják a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) elnökét. Ennek újabb epizódja a felügyelet vezetése elleni lejárató szándékú információgyűjtés – nyilatkozta Répássy Róbert (Fidesz) a lapunk szombati számában megjelent interjú kapcsán. Szász Károly PSZÁF-elnök és helyettese, Sáray Éva többek között elmondta: azok a politikusok vádolják a felügyeletet politikai indíttatású vizsgálatokkal, akik igyekeznek egy hálózatot kiépíteni a PSZÁF szervezetén belül. „Elfogadhatatlan, hogy a PSZÁF munkájáról és vezetőségéről különböző negatív tartalmú szubjektív információkat kérnek és gyűjtenek munkatársainktól azzal a céllal, hogy ezeket használják fel intézményünk elleni támadásokhoz” – fogalmazott az interjúban Sáray Éva.
Répássy szerint a szocialistáknak „nagyon fáj” a K&H-botrány feltárása, ezért a teljes „fegyvertárukat” bevetik Szász Károly elmozdítása érdekében. Megjegyezte: a szocialisták helyében óvatosabb lenne, nem bírálná ilyen hevesen a PSZÁF vezetőit, mert a brókerbotrány nyomozásában a hatóságok az MSZP-ig is eljuthatnak, akkor pedig súlyos következményekkel számolhat a párt a mostani nyilatkozatok, az alkotmányt is sértő törvénymódosító kezdeményezések és az egyéb lejárató akciók miatt.
– Nem tudom, mire céloz Szász Károly – mondta Molnár László (MSZP) a felügyeletnél történő belső hálózat kiépítéséről szóló nyilatkozat kapcsán. A képviselő, aki a parlament költségvetési bizottsága ellenőrző albizottságában kezdeményezett vizsgálatot a PSZÁF visszaminősített főosztályvezetője, Konyecsniné Szécsi Mária kijelentései alapján, elmondta: ez most nem olyan szóbeszédre alapozott eset, mint a megfigyelési ügy volt. Szász Károllyal kapcsolatban kifejtette: őt szakmailag maximálisan elfogadja.
*
Demeter Ervin, a brókerbotrányt vizsgáló bizottság elnöke levélben szólította fel a kormány tagjait és a parlamenti képviselőket, írásban nyilatkozzanak arról: álltak-e üzleti kapcsolatban Kulcsár Attilával.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.