Felderítő járőrrel erősítik meg a magyar szállítókontingens konvojkísérő alakulatát, mert keddi al-hillahi terrortámadás óta újabb hasonló cselekményekre lehet számítani a tábor környékén és a térség útvonalai mentén. Mint ismert, a hét elején az iraki konfliktus legnagyobb autóbomba-merényletét követték el a magyarok tábora ellen, amelyben 58 katona – köztük tíz magyar szállító – sérült meg, s meghalt 11 iraki személy.
Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium szóvivőhelyettese lapunknak elmondta: a jövő héten induló váltás konvojkísérő katonáit a szolnoki Bercsényi Miklós Gépesített Lövészdandár különleges egységéből választják ki, akik az utolsó felkészítésükön tanulmányozzák a legutóbbi támadás, illetve a lengyel és az olasz egységek ellen elkövetett merényletek eseményeit és az azokból leszűrhető tapasztalatokat.
A magyarok iraki bázisán szintén elemezték a legutóbbi akciókat. A lengyel kontingens tagjai feszített munkával, egy nap alatt helyreállították és megerősítették a keddi akció helyszínén lévő betonfalat, és a kapuknál újabb erődítéseket helyeztek el. Bocskai Istvántól megtudtuk azt is, a betonfalat idén kezdték el megerősíteni, feltehetőleg azért, mert voltak információk arról, hogy a terrorcselekmények egy része Bagdad környékéről a tábor körzetébe tevődhet át.
A táborban a merénylet óta nagyfokú készültséget rendeltek el: állandósították a golyóálló mellény és az ugyancsak golyóálló sisak viselését, és a kézifegyvert is mindig maguknál kell tartaniuk a katonáknak. Megerősítették az őrszolgálatot teljesítő nemezetközi törzset is.
A magyarok szálláshelyének ablakain egyelőre csak egyszerű, fekete fóliák és pozdorjalapok vannak, de vizsgálják annak a lehetőségét, hogy sűrű szövésű hálóval, vagy speciális védőfóliával lássák el az ablakokat. Egy magyarországi cég felajánlotta, hogy térítésmentesen biztosítaná az iraki magyar szállítókontingens elhelyezési körleteiben a biztonsági fóliázásához szükséges anyagokat.
A szóvivő állítása szerint eddig azért nem foglalkoztak ezekkel a kérdésekkel, mert a felderítők úgy vélték, a kevésbé veszélyesebb térségben csak kisebb, kézifegyverrel elkövetett támadásokra lehetett számítani.
Csurka Istvánnak mindenben túl korán volt igaza - az író-politikusra emlékeztek a Terror Háza Múzeumban