Bizakodó a német üzleti szféra, ezt mutatja a tegnap kiadott üzleti hangulati indikátor, amely 50,5 ponttal lett jobb az elemzői konszenzusnál. A müncheni Ifo gazdaságkutató intézet németországi üzleti hangulatmutatója júliusra 95,6 pontot közölt, míg az elemzői várakozások átlaga 95,1 pont volt.
A nagy júniusi visszaesés után a júliusi mutató ismét reményt ad, hogy a fellendülés folytatódik a második fél évben – mondta az intézet elnöke, Hans-Werner Sinn kedden, főleg a kiskereskedelmi forgalom növekedéséből merítve bátorítást. Továbbra is nagyon jónak tartotta az export fejlődését, de változatlanul siralmasnak az építőipar helyzetét. Az Ifo-mutatót általában megelőlegező ZEW-mutató, a mannheimi Európai Gazdaságkutató Intézet (ZEW) németországi konjunktúra- és üzleti hangulatmutatója júliusra 48,4 pont, júniusra 47,4 pont, májusra 46,4 pont volt az áprilisi 49,7 pont után, az intézet múlt heti közlése szerint.
A gazdaságkutató intézetek az utóbbi időben egyre-másra javítják fel a német gazdaság idei és jövő évi teljesítményére vonatkozó előrejelzéseiket: a német kormány gazdasági tanácsadó testülete ugyancsak a múlt héten emelte az idei évi német gazdaságnövekedésre vonatkozó korábbi várakozását, 1,8 százalékra 1,5 százalékról. A javított várakozás összhangban áll a vezető gazdaságkutató intézetek, illetve az IMF elmúlt hetekben ismertetett előrejelzéseivel.
A német kormány április végén 1,5 százalékra csökkentette az idei GDP-növekedési várakozását. A kormány október óta 1,5–2,0 százalékos sávban várja a növekedést erre az évre, de a költségvetési tervezéshez eredetileg 1,7 százalékot vett alapul. A célszám rontásával együtt a célsávon nem változtattak.

Városháza-ügy: ez bizony nem kamu