Vádbeszéddel folytatódott tegnap a nyolc halálos áldozattal végződött móri bankrablás pere a Fővárosi Bíróságon. Az ügyész a móri vádpont kifejtését jövő hétfőre halasztotta. Annyit azonban leszögezett, hogy a bizonyítékok kiállták a próbát a bíróságon, mégsem kaphattunk választ arra: ki lőtt le nyolc embert Móron. Szerinte a bizonyítékok ennyire voltak elegendők. A vádlottakról elmondta: a lakótelepi banda Kaiser Ede köré csoportosult. A bűncselekmények szellemi vezére is ő volt. Egyre durvább elkövetési módokat választott, amelyek aztán a móri rablótámadással végződtek.
Lapunk megtudta: a vádemelés után is egy elemző csoport dolgozott a Nemzeti Nyomozó Irodán azon, hogy felderítsék az ismeretlenül maradt elkövető kilétét. A nyomozók külön irodájában tartotta T. Antal azt a laptopját, amelyen az ügyben keletkezett telefonhívás-forgalmi adatokat tárolta, s amit a nyár elején betörők vittek el a rendőrség Aradi utcai épületéből. A rendőrtiszt ellen gondatlanságból elkövetett államtitoksértés miatt indítottak eljárást.
Dobos Gabriella, az ügyészség szóvivője szerint nem tűntek el bizonyítékok az ügyben. Ezt támasztja alá, hogy a tegnapi tárgyaláson az egyik nyomozó, M. Gyula tanúként elmondta: a betörő elvihetett bizonyítékokat, de az eredeti dokumentumok a bíróságnál vannak.
A Nemzeti Nyomozó Iroda egyik főtisztje lapunknak nem tagadta: titkos adatok szerepeltek T. Antal számítógépén, de a rendőr ezeket oktatási célból tartotta azon. Mint kifejtette: a tiszt az ORFK elemző és értékelő igazgatóságáról érkezett, hogy egy csoport nyomozónak a híváslisták elemzését megtanítsa. Laptopján egy konkrét ügy titkos adatai szerepeltek azért, hogy az elemzők éles munka közben tanulják meg az elemzést. A gyanúsított védője nem kívánt nyilatkozni.
Megkérdeztük Rost Andreát: kétgyermekes édesanyaként mit szól ahhoz, hogy Magyar Péter szerint vegyen újat magának, akinek külföldön él a gyermeke?