Még nem tudni, mekkora károkat okozott az a felhőszakadás, amely vasárnap délután érte Győrt. A fél óra alatt összegyűlt vizet a belváros csatornái már nem bírták elnyelni. A pincékben, tárolókban, aknákban, garázsokban, liftaknákban pillanatok alatt fél méter magasan állt az esővíz, sőt a megduzzadt Duna miatt helyenként a szennylé is visszaáramlott. Legalább ötven tűzoltó szivattyúzta a vizet vasárnap délutántól kezdve egész éjszaka, sőt tegnap is megállás nélkül – közölte lapunkkal a városi tűzoltó-parancsnokság ügyeletese. Tegnap délig még harminc helyre riasztották őket, délutánra végül eltűnt az utcákról a víz. Az ÁNTSZ hat zsák klórmészt szállíttatott a városi tűzoltóságra, de hipó is van a raktárakban – közölte lapunkkal a győri katasztrófavédelem ügyeletese. Elmondta: sokan vittek is már belőle, hiszen számtalan helyiséget kell fertőtleníteni. Az ár elöntötte a Nádor-várost a belvárossal összekötő gyalogos-aluljárót, és betört a kórház alagsorába is, ahonnan tegnap a vízszolgáltató vállalat munkatársai kitakarították az iszapot. Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője a Magyar Nemzetnek elmondta: kitelepítésre nem volt szükség, senki nem sérült meg. A pincék egy része raktárként működött, ezért valószínűleg jelentős anyagi kár keletkezett – fűzte hozzá Dobson.
Felhőszakadás csak Győrt és térségét érte, a hét végi kisebb esőzések miatt sehol nem kellett magasabb fokozatú árvízvédelmi készültséget elrendelni – számolt be az MTI az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főigazgatóság tegnapi budapesti sajtótájékoztatóján elhangzottakról. Ambrus Zoltán műszaki ügyeletes elmondta: az ország nyugati felén öt–tíz milliméter közötti csapadék hullott, míg a keleti vízgyűjtő területeken öt milliméternyi. A Dunán Budapestnél, akárcsak a Tisza felső szakaszán tegnap 5–10 centiméteres vízszintemelkedést mértek. Mától szárazabb idő várható, az apadás folytatódik. Újabb 76 kilométert csökkentve tegnap már csak 1725 kilométer hosszan tartottak fenn első fokú árvízvédelmi készültséget: a Dunán Paks alatt, a Rába és a Marcali torkolati szakaszán, a Tiszán, Záhonytól a déli országhatárig, valamint a Bodrog, a Takta, a Hernád, a Hármas- és Sebes-Körös, illetve a Maros torkolati védvonalain – sorolta az ügyeletes. Jelenleg 65 ezer hektárt borít belvíz.
Horgászbaleset. Felborult egy csónak a Dunán Szobnál vasárnap, a csónakban ülő hat emberből öt partot ért, egynek nyoma veszett – közölte az MTI. A kimentett öt horgászt az esztergomi kórházba szállították megfigyelésre.