Az Euroilm.co.hu Kft. egyik tagjának kézbesítési megbízottja az a Sipos József, aki az MSZP alelnökeként és Gyurcsány Ferenc ifjúságpolitikai kormánymegbízottjaként ismert Újhelyi István kampányfőnöke volt a 2002-es választások idején.
A tavaly júliusban alapított, hárommillió forint jegyzett tőkéjű cég a gálaműsorral azt a csalódottságot akarja „feloldani”, amely a tavaly decemberi kettős állampolgárságról szóló népszavazás miatt érte a határon túli magyarságot.
*
A rendezvényen híres magyar szerzők művei hangzanak el ismert művészek tolmácsolásában, de a tervek szerint egy külföldi világsztár is föllép, aki mintegy hétmillió forintot tehet zsebre. A „sztár” kiléte egyelőre nem tudható. A gála előtti napra tanácskozást is beütemeztek, amelynek témája „a határon túli magyarság és az anyaország közötti kapcsolat magasabb szintre emelése a média segítségével”.
A birtokunkba került iratok szerint az Eurofilm közel 27 millió forintos költségvetéssel kalkulált, amelyből a műsorvezetők félmillió, a főszerkesztő több mint hatszázezer, a szereplők pedig két és fél millió forintot kapnak. Fénytechnikára (például „intelligens lámpákra”) és látványra hárommillió forintot szántak a szervezők, miközben az utazásra két és fél, a szállásra pedig majdnem kétmillió forint jut.
Székely Gabriella, az ORTT kezelésében lévő Műsorszolgáltatási Alap igazgatója lapunknak elmondta: a közel húszmillió forintot az Eurofilm egyedi kérelmére szavazta meg a testület a napokban. Hozzátette: a törvény szerint a Műsorszolgáltatási Alap szabad keretéből olyan kulturális eseményeket, fesztiválokat támogathatnak, amelyeket az elektronikus média nem közvetít. Székely Gabriella elmondása szerint a testület összesen hét egyedi kérelmet támogatott, köztük a Kormorán együttes Megfeszített című, csíksomlyói rockoperáját hatmillió forinttal.
*****
Közös „bulik”. Az Eurofilm Détár Krisztina közvetlen befolyása alá tartozik, akinek Sipos Józseffel közös másik cége, a PCN Kommunikációs Kft. szervezte tavaly nyáron a Kübekháza Operettfalut. Ugyanez a társaság bukkant föl a Duna Televízió tavalyi botrányos filmbeszerzésekor is. Ismeretes, a cég 360 ezer forintért vette meg a Derrick című krimisorozat egy-egy epizódját, de a Duna Televíziónak hétszázezer forintért adta azt tovább. Az ügylet Borsány Gyenes András korábbi programalelnök időszakában történt, akinek tévéelnöki jelölését a kormánypárti kurátorok támogatták.
Már 100 ezer magyar gazda emelte fel szavát Brüsszellel szemben