Tegnap alkotmánymódosításról szavazott Egyiptom. A fáraók országának 32,5 millió szavazópolgára azért járult az urnákhoz, hogy eldöntse, kiterjesszék-e a demokráciát, azaz a jövőben több jelölt indulhasson Egyiptom elnöki székéért a most érvényben lévő szabályozással szemben. Eddig Hoszni Mubarak államfő négy alkalommal egyedüli jelölt volt a pozícióra. Eredmény legkorábban ma délután várható. Bár az alkotmánymódosítás sikere nem kétséges, országszerte tömegtüntetések voltak tegnap, a rendőrség több tucat embert letartóztatott.
A nem túl erős pozícióban levő egyiptomi ellenzék bojkottot hirdetett. Érveik szerint a lépés egyáltalán nem segít a szabadságjogok kiterjesztésében, mivel a Mubarak ellen esetlegesen indulni akaró jelölteknek rendkívül szigorú feltételeknek kell megfelelniük. Az alaptörvény módosítása szerint legalább 250 országos és helyi képviselő jóváhagyását kell felmutatniuk, köztük 65 nemzetgyűlési, 25 szenátusi és 140 helyi képviselőét. Az ellenzéki pártok szerint ezeket a feltételeket ellenzéki politikus képtelen lesz teljesíteni, így valójában csak látszatintézkedésekről van szó.
A liberális Vafd párt, a Nasszerista Párt és a marxista irányultságú Tagammu szövetség állt a bojkott mögé, s közölték, az ez év szeptemberében tartandó elnökválasztás idején is tiltakozni fognak. A bojkottra szólított fel a betiltott, ám megtűrt Muzulmán Testvériség is, amelynek nagy a támogatottsága a lakosság körében, független elemzők úgy vélik, egy teljesen tiszta, általános választáson a parlament helyeinek 30 százalékát is megnyernék. Jelenleg a 454 fős törvényhozás 95 százalékát töltik meg a Hoszni Mubarak vezette Nemzeti Demokrata Párt képviselői.
16 méter magas kútba esett egy három éves gyerek Hatvanban