Erste: növekedés a lakáshitelezésben

2005. 05. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Idén – az Erste Bank számításai szerint – 390 milliárd forintnyi új pénzügyi kölcsön kihelyezése várható a lakáshitelpiacon, így az összállomány 2005 végére elérheti a 2100 milliárd forintot. Az Erste prognózisa alapján a lakáshitelek bővülése lendületes marad, ám továbbra is a deviza lesz a bázis, amelyen belül a svájci franké marad a főszerep, ugyanakkor az euróalapú hitelezés iránt az Ersténél egyre nagyobb az érdeklődés. Mindezt Tátrai Bernadett, a pénzintézet igazgatója annak tulajdonítja, hogy átalakították konstrukciójukat. Méghozzá úgy, hogy a deviza- és a forinthitelek havi törlesztőrészlete nagyon közel került egymáshoz.
A hitelintézet a számok alapján a piac felett bővül, az első negyedévében 8 százalékos részesedéssel rendelkezett. Egyébként az említett időszakban a teljes szegmens negyven-ötven milliárd forinttal nőtt. A kimutatások szerint ez folyamatos lassulást jelent, ami részint a központi dotáció szűkítésének, részint pedig a tőketörlesztéseknek tulajdonítható. Tátrai Bernadett külön hangsúlyozta: nemzetközi összehasonlításban még mindig alacsony a jelzáloghitelek aránya. A magyar mutató például pontosan egyharmada az osztráknak, de a kelet-közép-európai mezőnyben sem igazán emelkedünk ki.
Az Erste úgy tartja: a Fészekrakó-program kapcsán nagy előrelépést jelente a harmincéves korhatár felemelése legalább 35 évre. Egyébként a bank a 143 fiókból álló hálózatát idén 25 fiókkal kívánja bővíteni, az egységek többsége a fővárosban nyílik, illetve a bővítés célpontja Pest megye is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.