Ezerkilencszázkilencvenhét októberében hajtották végre minden idők legszörnyűbb terrorcselekményét Egyiptomban. Akkor Luxor híres sétányán mészároltak le karddal és puskákkal 58 turistát. Sajnos azóta is történtek terrorcselekmények a fáraók egykori országában, ám összességében jónak volt mondható a közbiztonság Egyiptomban, épp a luxori események hatására történt kormányzati erőfeszítéseknek köszönhetően. Az utcákat ugyanis onnantól fogva szinte ellepték a rendőrök és a katonák. Aki volt az utóbbi időben Egyiptomban, az láthatta a rendkívüli készültséget. A luxori mészárlás teljesen felforgatta Egyiptom életét. Az ottani vérengzés elérte célját, a gyilkosok tönkretették az ország turisztikai iparágát. Egyiptomba pedig addig nem is mertek elutazni a világ minden tájáról, amíg a kormány valóban vissza nem szorította a radikálisokat.
Tavaly októberben azonban újra robbant a bomba, ezúttal a Sínai-félszigeten, az izraeli–egyiptomi határon. A szukkót ünnepét külföldön töltő izraeliekkel teli Taba Hilton szálloda egy részét döntötte romba a detonáció, 34 halálos áldozatot követelve. Az akciót végrehajtók célja egyértelmű volt: meg akarták akadályozni, hogy az izraeliek ott töltsék az ünnepet. A tervük azonban nem vált be. Egy kimutatás szerint bár Egyiptom az egyik legveszélyesebb úti cél az izraeliek számára, mindössze egy százalékkal esett az oda utazók száma a most ünnepelt zsidó húsvét idején.
A mostani robbanások, lövöldözések és szurkálások (ne feledjük a magyar pár ellen elkövetett, szerencsére csak enyhébb következményekkel járó késelést!) hallatán felmerül, hogy vajon visszatér-e a véres ezredvég? Hoszni Mubarak elnök a további eseményektől függetlenül minden bizonnyal kőkemény szigorral fog fellépni, különösen így, választások előtt. A nyugati hatalmak pedig azzal fogják vádolni Mubarakot, hogy nem ad elég szabadságjogot népének, s elkezdődhet a sajtóhadjárat a „keleti stílusú despota” ellen.
16 méter magas kútba esett egy három éves gyerek Hatvanban