Mexikóiak felé fordul a klán

A feketék polgári jogaikért küzdöttek. Ezek az illegális bevándorlók viszont idejönnek, és mindent készen kapnak – háborodott fel Billy Jeffery, Észak-Georgia Fehér Lovagjainak birodalmi varázslója. A szakértők már régebben jelezték, amit a Ku-Klux-Klanhoz tartozó férfi megerősített: a fekete lakosság helyett egyre inkább a spanyol ajkú kisebbség került a fehér hatalmat hirdető erőszakszervezetek céltáblájára.

2005. 08. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már a Ku-Klux-Klan (KKK) korábbi szakaszában, a 20-as években is feljegyeztek erőszakcselekményeket az Egyesült Államok déli részén, amelyek szenvedő alanyai a mexikói bevándorlók voltak, ám akkoriban még sokkal inkább a feketékről szóltak a híradások. Persze a KKK már akkor is számos államban tevékenykedett, s mindenhol más volt az aktuális gyűlölt kisebbség. Kaliforniában – ahol akkoriban igen kevés néger élt, ám annál több mexikói – így az utóbbiak voltak az első számú célpontok.
Ez a probléma – legalábbis intenzitását tekintve – már a múlté Amerikában, ám a déli bevándorlók ügye csak most kezdődik – riogatnak a szakértők. Az atrocitások számát nehéz megbecsülni, ugyanis az illegális bevándorlók – a kiutasítástól tartva – nem szokták jelenteni a rendőrségen, ha megtámadták őket. Az viszont bizonyos, hogy a déli államokban egyre magasabb a spanyol anyanyelvűek száma: Arkansasben 337, Georgiában 300, Tennessee-ben 278, Dél-Karolinában pedig 211 százalékkal nőtt 1990 óta. A „vörös nyakúak” államaiban pedig felfigyelnek az ilyen jelenségekre. Mint egy 2004-es jelentés megemlíti, az Egyesült Államokban 762, a fehér hatalmat hirdető, erőszakos csoport van, ebből Dél-Karolina „büszkélkedhet” a legtöbbel, 47-tel. Igaz, Tennessee sem marad el, itt van ugyanis a legtöbb KKK-alapszervezet, 13. Kimutatások szerint 1998-ban már felvonulást szervezett a mexikóiak ellen a Ku-Klux-Klan és a vele szövetséges Amerikai Lovagok. Később keresztet égettek egy közeli településen, így jelölve meg a házat, amelynek lakóit halálra ítélték. Nagy port kavart az északi Illinois államban levő Cicero városában 1998-ban a KKK tervezett felvonulása, amely egy hajszálon múlt, hogy végül egy, csak Amerikában látható ügyeskedéssel oldják meg. Mivel a KKK megkapta az engedélyt a tüntetésre, ám hogy ezt biztonságban megtehessék, 12 méter magas falat kellett volna építeni az útvonalon. A város vezetése ezt túlzottan drágának tartotta, így belement a Klan alkujába: elállnak a felvonulástól, ha a rendőrség minden városlakónak eljuttatja szórólapjaikat. A városvezetés az utolsó pillanatban visszamondta az egyezséget, így nem történt meg az a furcsaság, hogy a rendőrök kopogtatnak a lakosoknál a Klan idegengyűlöletet és a fehérek hatalmát hirdető brosúráival.
Nem lehet azonban azt mondani, hogy a KKK törekvéseit az átlag amerikai visszautasítaná. Teljesen békés, nyugodt emberek is szimpatizánsai, sőt tagjai a klánnak, szűkebb lakókörnyezetük pedig egyfajta polgárőrséget lát bennük. A KKK törekvésével egybevág a Készenléti Egységek mozgalma. Ennek célja az, hogy megvédje az Egyesült Államokat az illegális bevándorlóktól, így elsősorban Mexikó és az Egyesült Államok határán járőröznek. Ennél azonban többet is tesznek. Felhívják a közösségük figyelmét azon emberekre, akik illegális bevándorlóknak munkát adnak, vagy bármi módon segítik őket. A Készenléti Egységek 18 amerikai államban működnek, még olyan távoli helyeken is, mint a hagyománytisztelő, mormonok által lakott Utah, a kanadai határon levő Minnesota vagy az új-angliai Maine. „Arra hasonlít a helyzet, mikor O’Leary tehene felrúgta a lámpást. A tűz csak most lobbant fel” – utalt egy amerikai lapnak a nagy chicagói tűzvész kitörésére Carl „Két Toll” Whitaker, a Készenléti Egységek tennessee-i vezetője. Az indián származású aktivistához hasonlóan gondolkozik Jim Gilchrist, aki a szervezetet alapította. „Ez a probléma rengeteg embert foglalkoztat, ám a politikai korrektség paralízise azt eredményezte, hogy senki nem merte kijelenteni: a törvény betartatása végzetesen meggyengült” – mondta a vietnami veterán. A készenlétiek vezetői arra biztatják a határ mellett élő tagjaikat, hogy segítsenek a határőrségnek saját erejükből. E célra baseballütőket, bunkókat, bozótvágó késeket és könnygázszórókat visznek magukkal, ám egyszer-egyszer valódi fegyverek is feltűnnek náluk. Bár a tennessee-i aktivisták – és persze az egész mozgalomban részt vevők – tagadják, hogy őket a Ku-Klux-Klannal lehetne egy kalap alá venni, ugyanazt teszik, mint a klántagok korábban a feketékkel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.