Próbaper indul a Havas-iskola ellen

Január közepéig a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) kiválasztja a Havas Henrik nevével fémjelzett médiaintézet egyik jelenlegi diákját, akinek peréhez biztosítja a jogi és anyagi feltételeket.

2005. 12. 17. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A HÖOK választmánya úgy döntött, hogy próbapert indít a jogtalan tandíjszedések miatt. Egy hallgató jogi képviseletét biztosítjuk, és álljuk az eljárás költségeit – mondta lapunknak Ekler Gergely, a szervezet elnöke. Az érdekvédő közölte: bár több iskolát is elmarasztaltak, mindenképpen a Szegedi Tudományegyetem Budapest Média Intézetébe járó diákot akarnak képviselni, aki jelenleg is hallgatói jogviszonnyal rendelkezik.
Ekler kijelentette: több jogászszal való konzultáció során választják ki a megfelelő személyt, akivel a legnagyobb esélyük van a győzelemre. Reményeik szerint január elejére elkészül az eljáráshoz szükséges anyag, és legkésőbb a hónap végéig elindíthatják a pert.
Emlékezetes: lapunk egy héttel ezelőtt írt arról, hogy bár a Szegedi Tudományegyetem ügye már szeptember végén napvilágot látott, a HÖOK még mindig nem vette fel a kapcsolatot a hozzájuk forduló panaszosokkal. Az érdekvédő szervezet akkor tagadta a Magyar Hírlap állítását, amely szerint azért nem tesznek büntetőfeljelentést az ügyben, mert nem akarnak professzorokat rács mögé juttatni. Nagy Zoltán, a szervezet alelnöke ugyanakkor elismerte, hogy nem fordulnak a rendőrséghez, mert szerintük az túl bonyolult és értelmetlen lenne. Hozzátette: az lenne a célravezető, ha tárgyalásokat kezdeményeznének a rektorral, és megpróbálnának alkut kötni. Bírósághoz csak akkor fordulnak, ha ez nem vezet eredményre.
Ismert, az oktatási jogok biztosa korábban megállapította, hogy jogszerűtlenül szednek félévente nyolcvanezer forintot az államilag finanszírozott hallgatóktól a Havas Henrik műsorvezető nevével fémjelzett Szegedi Tudományegyetem Budapest Média Intézetében. Azóta kiderült, hogy szintén jogsértő a Budapesti Gazdasági Főiskola idegen nyelvi képzésért szedett tandíja és a Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának fejlesztési hozzájárulása is. Utóbbi iskola rektora kijelentette, hogy abbahagyják a pénzszedést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.