Gyurcsány cége megkárosította az államot?

A magyar államot is kár érhette, amikor a miniszterelnök tulajdonában lévő Nomentana Bt. kft.-vé alakulását elutasító cégbírósági végzés után a hatályos törvények ellenére a cég nem számolt el a vagyonával, és nem készített adóbevallást – jelentette ki Szijjártó Péter (Fidesz), aki a botrányos ügylettel kapcsolatban hétfőn kérdéseket tesz föl a parlamentben Polt Péter legfőbb ügyésznek.

2006. 01. 26. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Számos kérdést tesz föl a legfőbb ügyésznek a hétfői parlamenti ülésen Szijjártó Péter a Nomentana-botránnyal összefüggésben. Mindezt a fideszes képviselő jelentette be tegnapi tájékoztatóján. Az ellenzéki politikus például arra vár választ Polt Pétertől, törvényesen működik-e egy olyan gazdasági társaság, amelynek bejegyzését a cégbíróság jogerősen elutasította, törvényesen jár-e el az, aki egy nem létező társaság nevében kötelezettségeket, illetve jogokat rögzítő okiratokat ír alá, valamint érvényesek-e egy nem létező tulajdonossal törvénytelenül működő társaság által kötött jogügyletek. Szijjártó Péter arra is kíváncsi, hogy az ügyészség – törvényességi felügyeleti jogkörére tekintettel – indít-e vizsgálatot az érintett hatóságoknál az események tisztázására.
*
Szijjártó Péter szerint Gyurcsány Ferenc cége, a Nomentana Kft. az államot is megkárosíthatta, mivel a bejegyzési kérelmét elutasító cégbírósági határozat után a társaságnak – a hatályos törvények értelmében – el kellett volna számolnia a vagyonával, és adóbevallást kellett volna készítenie, ez azonban nem történt meg.
A fideszes politikus felidézte lapunk múlt heti tényfeltáró cikksorozatát. Eszerint a Gyurcsány Ferenchez köthető Nomentana Bt. 1992-ben kft.-vé alakulási kérelmet adott be a cégbíróságra, amelyet azonban 1993 szeptemberében elutasítottak, és az erről szóló végzést a jogi képviselő bizonyíthatóan átvette. Éppen ezért hamis az az érvelés, hogy a tulajdonosok nem tudtak az elutasításról – mutatott rá a politikus. A cégbírósági végzés ellenére a Nomentana Kft. 1993 szeptembere és 1995 között nem létező cégként mégis tovább működött Gyurcsány ügyvezetésével. Ebben a minőségében nyilatkozatokat tett, kötelezettségeket vállalt, jogokat szerzett, dokumentumokat írt alá. A nem létező cég volt a tulajdonosa az Aldo Kft.-nek, amely élen járt olyan állami ingatlanok megszerzésében, amelyek a gyurcsányi cégbirodalom alapját képezték – mutatott rá Szijjártó Péter.
Eközben a Civilek a Választásért nevű, magát konzervatív szellemiségűnek valló civil szervezet nyílt levélben szólította fel a miniszterelnököt a Nomentana-botrány tisztázására. Arra kérik Gyurcsány Ferencet, hogy a sajtóban megjelent, dokumentumokkal alátámasztott állításokat hasonlóan hiteles bizonyítékokkal cáfolja meg. A szervezet szerint Gyurcsány nem hivatkozhat a szokásos érvekre – az elévülésre vagy az üzleti titokra –, mert ő nem átlagember, hanem Magyarország miniszterelnöke. A civilek felszólították a kormányfőt, hogy ha nem kívánja tisztázni magát, akkor mondjon le, és vonuljon vissza a politikától.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.