Kosztasz Karamanlisz miniszterelnöktől egészen Görögország arab származású polgáraiig terjed az a lista, akikről kiderült, valaki figyeltette beszélgetéseiket. Vannak a felsorolt száz személy között politikusok, biztonsági emberek, újságírók és békeaktivisták is, valamint olyanok, akik valamilyen szempontból biztonsági kockázatot jelenthettek volna az athéni olimpiára. A kémkedés gyanúját először a Vodafone Greece nevű mobilszolgáltató fedte fel, mikor rendszerében illegális szoftver jelenlétét észlelte.
Ez a program arra adott lehetőséget, hogy bizonyos beszélgetéseket rögzítsenek, amelyet 2004 júliusa és 2005 márciusa között meg is tettek. A legtöbb illegális lehallgatás a 2004. augusztusi olimpiai játékok alatt történt a későbbi vizsgálatok alapján. A figyelőprogramot a brit mobilóriás, a Vodafone görög leányvállalata azonnal leállította, az athéni hatóságok szerint ezzel lehetetlenné téve, hogy a kémek nyomát megtalálhassák. A kémelhárítás mindenesetre arra az eredményre jutott, hogy a megfigyelt beszélgetéseket négy antenna segítségével irányították egy ismeretlen cél felé. Ezen antennák mindegyike az Amerikai Egyesült Államok athéni nagykövetségének közelében található.
Az eset nagy port kavart Görögországban. A lakosság nyolcvan százaléka nyilatkozta később egy közvélemény-kutatás adatai szerint, hogy nem bízik a mobilbeszélgetéseinek biztonságában.
Bánki Erik a jövő évi költségvetésről: A kormány céljai világosak - videó