Jelzésértékű, hogy Jacques Chirac volt az első külföldi államfő, aki beszédet mondott a szaúdi parlament szerepét betöltő as-Súra Tanács plénuma előtt. Beszédében Chirac megdicsérte Abdullah szaúdi király fejlesztési tervét, amelyben egyébként a franciák is részt kívánnak venni. Egyéb területek mellett kiemelte a tudományos és technológiai együttműködés lehetőségét, hogy elősegítsék a kormány „szaudizációs” fejlesztési programját, amely elsősorban a fiatalokat célozza meg. Chirac elmondta a tanács képviselőinek, hogy Abdullah királlyal való tárgyalásai során szót ejtettek a terrorizmus kérdésköréről is, ahol Franciaország Szaúd-Arábiával együttműködve kíván harcolni a veszéllyel.
Ennek kézzelfogható eredményei is lehetnek. Szakértők szerint a mostani út válasz arra a látogatásra, amelyet Abdullah király tett tavaly Párizsba, felmelegítendő a kétoldalú kapcsolatokat. A mostani megbeszélések elsősorban gazdasági témák körül folynak, ám Franciaország hadiipara számára megpróbálja megszerezni azokat a védelmi szerződéseket, amelyeket eddig amerikai vagy brit cégek teljesítettek. A szeptember 11-i tragédiákat követően megcsappant az amerikaiak Szaúd-Arábiába vetett bizalma, így biztosan tudni lehet, hogy a legújabb katonai fejlesztéseket nem fogják átadni Rijádnak. Ennélfogva katonai elemzők valószínűnek tartják, hogy Szaúd-Arábia a jövőben az európai országokhoz fordul. Az iszlám világban jelenleg tapasztalható ellenszenv az angolszász államokkal szemben segíthet a francia törekvéseknek.
A gazdasági kérdések szintén rendkívül fontosak Franciaország számára, amelynek gazdasága nagy munkanélküliséggel és lassú növekedéssel küzd, a magas olajárak pedig óriási lehetőségeket rejtenek a fekete aranyon alapuló szaúdi gazdaságban. Elemzők valószínűnek tartják, hogy a gazdasági megállapodások sikerének érdekében Franciaország a jövőben erősíteni fogja jelenlétét a térségben, és különféle gesztusokat tesz az iszlám világnak. Ezek egyikeként a látogatás idején nyílik meg a Louvre-ban az iszlámot bemutató kiállítás, emellett szó esett egy kölcsönös csereprogramról, amelynek keretében a két ország diákjai tanulhatnának a másik országban.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő