Hagyománytisztelő emberekből áll Izrael és a Palesztin Hatóság is. A húsvéthétfőn végrehajtott öngyilkos merénylethez hasonló szörnyűségből volt már száz, és valószínűleg nem ez volt az utolsó. Most két magyart is magával rántott a halálba a magát felrobbantó hagyománytisztelő.
Olyan csendesnek tűnt az izraeli–palesztin helyzet, hogy reménykedni lehetett a hosszú távú tűzszünetben. Mivel a Hamász már kormányerő, az új főellenséggé az Iszlám Dzsihádot nevezték ki. Ám mindig lesz újabb főellenség, míg világ a világ. Hívhatják úgy, hogy Iszlám Dzsihád vagy az al-Aksza Mártírjainak Brigádjai, Hezbollah, Mozlim Testvériség, Népi Front Palesztina Felszabadításáért, hogy csak a legnagyobbakat említsük. Egymással együttműködő, ám nem egy irányítás alatt álló fegyveres csoportokról van szó, amelyek úgy tartják, Izrael csak az erőből ért.
Pedig ez nem igaz. Izrael sem az erőből, sem a szép szóból nem ért, ahogyan a palesztin fegyveresek sem értenek egyikből sem. A két harcoló ugyanis elbeszél egymás mellett, és olyan érveket használnak, amelyekre nem fogékony a másik oldal. A viszonylag hosszú csendes időszak alatt bizonyosan nagyon sokaknak viszketett a tenyere az Iszlám Dzsihád harcosai közül, az izraeli haderő egyes katonái és vezetői pedig kapva kapnak az alkalmon, hogy válaszoljanak. A Hamász hű önmagához, amikor jogosnak titulálja az öngyilkos merényletet, ám nem túl taktikus. Igaz, nemzetközi elfogadottsága nem sokkal haladja meg a kolumbiai kokainkartellekét, s így nem is fog előrelépni. Kutyaszorítóba került a palesztin választások győztese. Pénze nincs, hiszen a Palesztin Hatóságnak majdnem az összes volt támogatója elfordult az új vezetéstől. Tárgyalásos úton nem érhet el semmit, mert nem akar egyeztetni senkivel, főleg nem Izraellel. A legnagyobb segítője pedig az az Irán, amely nukleáris programja miatt épp a Nyugat bögyében van. A törésvonal így egyre látványosabban a nyugati országok (Izraelt is ide sorolva), valamint az Irán fémjelezte iszlám tömb között húzódik, ahová végképp beilleszkedett a Palesztin Hatóság. Az izraeli katonai akciók ezentúl nemcsak humanitárius okokból kelthetnek felháborodást, de egyúttal a régió amúgy is törékeny stabilitását is megingathatják.
Most a magyar tudományos élet megújítása ellen indított támadást a Soros-hálózat