A Legfőbb Ügyészség (LÜ) tegnap keresetet nyújtott be a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök tulajdonában lévő Altus Rt. ellen szerződés érvénytelensége miatt a Somogy Megyei Bíróságon. Pálvölgyi Ferenc legfőbb ügyészségi főosztályvezető a távirati irodához eljuttatott tegnapi közleményéből kiderül, hogy a budapesti székhelyű Altus Rt. az elsőrendű, míg az állami Közlöny- és Lapkiadó Kft. jogutódja, a Humán-Jövő 2000 Kht. a polgári per másodrendű alperese.
Az LÜ éppen egy héttel ezelőtt jelentette be, hogy pert indít a korábban állami tulajdonban lévő, Szalay utca 4. szám alatti ingatlan ügyében, mivel a kormányfő cége törvénysértés útján, az állam kárára gazdagodott egy csaknem százmillió forint értékű beruházással. Az ügyészség szerint semmilyen észszerű gazdasági indoka nem volt annak, hogy a több tíz milliós beruházás ellenszolgáltatás nélkül került Gyurcsány cégének birtokába.
*
A polgári eljárást az ügyészség színlelt ajándékozási szerződés, valamint jó erkölcsbe való ütközés jogcímén indítja. Mivel a jogszabályba ütköző szerződés semmis, a törvény szerint az eredeti állapotot kell helyreállítani.
A hírről tudósító Magyar Távirati Iroda (MTI) tegnap tévedésből azt állította, hogy az Altus a „kormányfő volt cége”, ugyanakkor a valóságban a társaság százszázalékos tulajdonosa ma is Gyurcsány Ferenc. Az MTI azt is közölte, hogy „a kormányfőt is érintő fideszes feljelentések nyomán ugyanakkor büntetőeljárást nem indított az LÜ”, azt viszont nem említették meg, hogy mind a Szalay utcai ügylet, mind a kormányfő fantomcége, a Nomentana Kft. ügyében az ügyészség bűncselekmény gyanúját állapította meg, de elévülés miatt nem indíthatott büntetőeljárást egyik esetben sem.
Deutsch-Für Tamás, a Fidesz országgyűlési képviselője lapunknak kijelentette, hogy a Szalay utcai ingatlannal kapcsolatban elkövetett bűncselekmény álláspontja szerint nem évült el, ezért panasszal fordul a Legfőbb Ügyészséghez.
Csurka Istvánnak mindenben túl korán volt igaza - az író-politikusra emlékeztek a Terror Háza Múzeumban