Tárik Abu Radzsab vezérőrnagy, a palesztin hírszerzés első embere akkor sebesült meg súlyosan, amikor a főhadiszállásán liftbe szállt. Hírmagyarázók megemlítik, hogy a vezérőrnagy Mahmúd Abbász palesztin elnök egyik legfőbb támogatója, így a hatalmon levő Hamász-kormány mellett állóknak esetleg érdekükben állhat eltávolítása. Hasonló a helyzet Rasíd Abu Sbak, a Fatahhoz tartozó biztonsági illetékes esetében, akinek gázai házához közel találtak egy hetven kilogrammos pokolgépet az MTI szerint. Sbakot Abbász elnök nevezte ki áprilisban három biztonsági szolgálat vezetőjévé, amelyek hovatartozása a két palesztin erő közti feszültség egyik fő oka. A merényletek mögött a Hamászt gyanítják, ám a radikális mozgalom cáfolta érintettségét.
Sokat ront a helyzeten Izrael hozzáállása, amely a terrorizmus elleni harc nevében visszatartja a palesztin kormánynak járó adóbevételeket, így hozva lehetetlen helyzetbe a Hamászt. Szintúgy nagy a felelőssége a világ nagyhatalmainak, amelyek elutasítják a Palesztin Hatóság segélyezését.
Úgy tűnik, nem csak a nemzetközi közvélemény fordít hátat a népképviseletnek, hanem a palesztinok egy része is, akik a Hamász ellen fordulnak, akár saját érdekeiket védendő, akár a hatóság jövőjét szem előtt tartandó. Az erős pozíciójában kétségtelenül Abbász van, Jasszer Arafat harcostársainak képviselőjeként az állam első embere, a nemzetközi közvélemény számára egyedül elfogadható tárgyalópartner. Vele szemben áll az anyagi eszközöktől megfosztott, tapasztalatlan Hamász, amely viszont bírja a lakosság többségének bizalmát. Innen is látszik, hogy az említett polgárháború valójában inkább a nagy pártok fegyvereseinek összecsapása lenne. Ám az is valószínű, hogy a következő választásokon már kevesebb reménnyel járulnának az urnákhoz a lakosok, látván akaratuk ilyen mértékű semmibevételét.
Most a magyar tudományos élet megújítása ellen indított támadást a Soros-hálózat