A témaválaszték meglehetősen színes, hiszen az egyik iromány a gyermekszegénység elleni összehangolt cselekvésről, a másik a világjárványok kezeléséről, a harmadik pedig a kreativitásnak a versenyképességben játszott szerepéről szól.
A negyedik szakmai anyag a Stratis Kft. munkája, amelynek címe: A központi közigazgatási szervek informatikai üzemeltetéséhez kapcsolódó minőségbiztosítás, minőségirányítás. Ezenkívül az E-Government Alapítvány Tudásmenedzsment és e-közigazgatás című írása keltette fel a MeH érdeklődését. A kancellária honlapján közölt adatokból az is kiderül, hogy Héthy Lajos, a munkaügyi tárca egykori közigazgatási államtitkára egy szakirodalmi tanulmánysorozat elkészítéséért havi félmillió forintos juttatást kap ebben az évben, vagyis összesen 7,2 millió forintot. Emlékezetes, Héthy Lajos novemberben – még államtitkári pozícióban – írt levelében arra buzdította a megyei munkaügyi központokat, hogy a jövőben ne közöljék a regisztrált munkanélküliségi rátát, mert az adat „módszertanilag aggályos, nehezen értelmezhető”.
*
A botrány kirobbanása után Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos úgy nyilatkozott, ez a kérés egyértelműen jogellenes, a közérdekű adatokat szükség esetén magyarázni, nem pedig visszatartani kell.
A felsorolt tanulmányok mintegy 42 millió forintba kerültek, de a márciusi tanulmánydömping 60 milliós kiadásával együtt megállapítható, hogy összesen százmilliós nagyságrendben fordított erre a célra a kancellária idén tavasszal.
Mint arról beszámoltunk, a márciusi tanulmányírók egyike az Ithaka Kht. lett, amely 18,4 millió forintot kapott egyetlen művéért. Ennek a szervezetnek az egyik alapítója Dessewffy Tibor, aki a miniszterelnökkel szívélyes kapcsolatokat ápoló Demos Magyarország Alapítvány elnöke.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő